Wykładzina dywanowa - biuro

Forum » Pomocne wskazówki w pracy pomocy domowej
Wykładzina jest ciemna i ma na sobie jeszcze ciemniejszą nieregularną plamę. Podobno jest to kawa ale nie jestem pewna. Plama jest bardzo stara. Jak to spróbować wyczyścić? Plama ma przeszło metr kwadratowy powierzchni. Mogła bym spróbować pianą z płynu do zmywania naczyń ale boję się, że zostanie jaśniejszy ślad. Chociaż w sumie to w tydzień by zadeptali    Macie jakieś pomysły?
14.09.2017 19:41

Jeśli upierzesz samą plamę, to na pewno będzie to miejsce jaśniejsze, reszta będzie nadal brudna. Kawa powinna bez problemu się doprać, ale żeby nie było różnicy trzeba wyprać całą wykładzinę.

14.09.2017 22:36

Karolino - dzięki za zainteresowanie ale to jest biuro i pranie całości nie wchodzi w grę. Za duża powierzchnia   
Jakie macie doświadczenia z chemią? No i nie jestem pewna czy to kawa...

15.09.2017 06:00

Aniu z tego co napisałaś wynika, ze wykładzina jest brudna od dłuższego czasu nie czyszczona więc Karolina ma rację nie ma innego sposobu jak wypranie całej wykładziny bo jesli wypierzesz tylko plamę i zastosujeszna nią nawet najlepsze środki które wyczyszczą tą plame /niewiadomo z czego/ to cała reszta wykładziny będzie po prostu brudna i będzie bardzo różnić się od całej reszty. tak żeby Ci przedstawić to obrazowo to w miejscu czyszczenia powstanie następna plama/ czysta plama/. Oczywiscie dużych powierzchni nie pierze sie ręcznie tylko odkurzaczem piorącym/ możesz go wypożyczyć/. Mam doświadczenie w takich sprawach ponieważ piorę wykładziny, tapicerki itd.

Co do samej plamy to wszystko zależy od materiału z jakiego jest zrobiony produkt czyszczony. Podejżewam, że w biurze jest to wykładzina z tworzyw sztucznych. W takim przypadku po dokładnym odkurzeniu należy namoczyć plamę ciepłą wodą/żeby rozpuścić brud/ a następnie delikatnie nałożyć roztwór z cytryny i szrego mydła/nie pocierać/ tylko delikatnie osuszac suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. to jeden ze sposobów prosty ale dosyć skuteczny na różne plamy.

Pamietaj jednak żeby robić próby na małym kawałku. Używanie różnych detergentów lub innych środków do wyczyszczenai takiej plamy może spowodować jej utrwalenie i wtedy już nic nie pomoże.

Cokolwiek jednak byś nie robiła z tą plamą to jesli wykłądzina nie zostanie wyprana w całości to i tak będzie brudna /to tak jak byś na brudnej szybie wyczyściła tylko miejsce gdzie ptak załatwił swoje potrzebyEmbarassed/

Pozdrawiam MG

 

15.09.2017 22:00

I jeszcze jedno ja kiedyś odczyściłam wykładzine zwykłym płynem do mycia podłogi /plamy były z kawy herbaty z jedzenia i nikt nie wiedział z czego jeszcze/ ale wykładzina została wyprana w całości niestety jeszcze raz napiszę, że Karolina ma rację trzeba wyprać tą wkładzinę w całości. MG

15.09.2017 22:17

Dam znać jak moje własne pomysły się sprawdziły, jutro będę widziała w innym biurze jak oczyszczenie małej plamki zadziałało, czy będzie jaśniejszy ślad czy nie znajdę. Czyszczenie z soboty.
Wynalazłam taki zajzajer u zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego   
Efekt po psiknięciu był znakomity - no ale tam wiedziałam, że to po kawie ...

19.09.2017 21:10
Hej. Przepraszam że nie w temacie,ale tutaj kobitki jesteście dostępne. Chcę się was zapytać i nie wiem czy tu powinnam jednak zaryzykuje. Czy któraś z was miała styczność z kobietą z Wilanowa-Zawady? Agnieszka L..
20.09.2017 17:41
« Powrót do listy tematów