Zabawy dla 1,3 i 2 latka

Forum » Zabawy i gry dla dzieci
Witam. Nie wiem czy ten wątek już się pojawiał, bynajmniej nie znalazłam. Szukam propozycji zabaw dla dwójki dzieci (chłopczyk 1 rok i 3 mies. i moja córka 2 lata). Zaznaczam, że dzieci mają zupełnie odmienne charaktery i nie są rodzeństwem   Zupełnie nie wiem, jakie zabawy im zaproponować. Jak zajmuję się tylko swoją córeczką to czytamy, rysujemy, malujemy, pomaga mi gotować czy robić ciasto. A teraz kiedy opiekuję się innym dzieckiem to już nie wiem jak ma wyglądać ich wspólna zabawa (wiadomo- biją się o zabawki, córka jest zazdrosna, a poza tym chłopczyk zainteresuje się czymś 10 sekund     Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
11.04.2010 17:36
ja mam córke w wieku (4lat) przyjaznimy sie z chłopczykiem -sąsiadem w wieku (2lat) i powiem z obserwacji ,że dzieci muszą sie zakceptować.Minie troche czasu zanim do siebie się przekonają i zakceptuja.Oczywiście na poczatku bedą krzyki,wrzaski o zabawki itp.. no ale to minie trzeba przezyć złe chwile   a co do zabaw to piaskownica super sprawa robienie wspólnych bab,karmienie kaczek na spacerze,czy też wspólne układanie wieży z klocków, czy nawet robienie wspólnych deserów owocowych i ich konsumpcja  .....cierpliwości i wszystko się ułoży
11.04.2010 22:10
Dziękuję za rade i wsparcie    Wczoraj moja córka przypominała Adamka ;P
13.04.2010 10:42
Z mojego niedużego    doświadczenia w pracy w przedszkolu wiem tyle, że są dzieci bardzo indywidualne, które nie bawią się z innymi dziećmi ale wcale to nie jest złe i nie sprawia im przykrości. Każde dziecko w innym wieku dojrzewa do kontaktów z innymi rówieśnikami. Oczywiści są też dziewczynki, które bawią się np. tylko z chłopcami.I w tych przypadkach każdy miesiąc dzielący wiekowo gra dużą role.
Bardzo dużą role odgrywa pomysłowość w wybieraniu zabaw. Najwazniejsze to zaciekawić dzieci a potem one same pokażą co lubią. Widze, że zajmujesz się bardzo małymi dziećmi, a takie bobasy bardzo szybko nudzą się zabawami.
I tak jak napisała tu poprzedniczka trzeba czasu więc prosze się nie martwić. ;P
21.04.2010 12:46
Spróbuj zabaw związanych z piłką, piłkami bo tu wiek dzieci nie jest aż tak znaczący.

ZABAWA   
18-21 MIESIECY
TWOJ MALUCH UCZY SIE KOORDYNACJI WZROKOWO-RUCHOWEJ
#Zgromadz plastikowe sloiczki z pokrywkami na tyle malymi, by dziecko bylo w stanie objac je swoimi dlonmi.
#Wloz kolorowa i budzaca zaciekawienie dziecka zabawke do kazdego sloika. zakrec pokrywke.
#Dawaj maluchowi po jednym sloiku, aby odkrecal pokrywki i wyjmowal zabawki.

Bardzo polecam dźwiękonaśladownictwo zwierząt lub pojazdów. I tu oczywiście zabawy z muzyką.
Czasami proste zabawy są bardzo dobre.      
Dzieci uwielkiają nożyczki więc warto zakupić takie z zaokrąglonymi końcami i dać im karteczki.    Oczywiście swietną zabawą jest "malowanie" farbami ;P
21.04.2010 12:55
Najlepiej łączyć zabawę z pozytecznym     Np. pokazywać jakies obrazki a przytym uczyć dziecko kolorów
25.04.2010 13:28
Ja też jestem jak njabardziej za tym aby zabawy także uczyły i wspomagały rozwój oto kilka moich propozycji:
ZABAWY WSPOMAGAJĄCE WYOBRAŹNIĘ I ROZWÓJ MOWY.


Kuferek (woreczek) skarbów.

W woreczku (kuferku) gromadzimy różne przedmioty i pokazujemy je dziecku. Zadaniem naszej pociechy jest odgadnięcie do czego służy przedmiot a następnie wymyślenie innego nowego zastosowania znanego na co dzień przedmiotu.


Snuj się, snuj bajeczko.

Wprowadzamy nastrój i zaczynamy opowiadać wymyśloną bajkę. Dziecko opowiada dalej wymyślając i dodając jedno swoje zdanie. Następny uczestnik dodaje swoje zdanie, a na sam koniec wszyscy razem próbują odtworzyć całą bajkę Na zakończenie wszyscy próbują odtworzyć całą bajkę.


Skarbnica.

Zabawa polega na wymienianiu słów według określonych wymogów treściowych. Dziecko wymienia rzeczy, które spełniają podane na początku kryteria np. rzeczy tylko białe (śnieg, sól, cukier itp.). Następnie możemy dodać kolejne kryterium: wymień rzeczy lub obiekty białe i miękkie itp.


Reszzta jest na: milutkie.pl/wartoWiedziec,gryIZabawy.html
26.05.2010 14:43
Mój synek ma 13M, podopieczny ma 2,5latka. Najbardziej dogadujemy się przy klockach i piaskownicy;-)O zabawki przyznam że za bardzo się nie kłócili, ale z początku się razem nie bawili(chłopiec bawił się z naszą sunia,lub ze mną;-)) ale po jakimś czasie razem się bawili,uśmiechali mimo różnicy wieku.
27.05.2010 16:16
Tu mam jeszcze kilka przykładów zabaw dla dzieci, :
http://www.przedszkole1sejny.republika.pl/zabawy.htm
http://www.jaksiebawic.pl/
http://www.milutkie.pl/placZabaw.html
Edytuj/Usuń Wiadomość
30.05.2010 10:54
« Powrót do listy tematów