Czyszczenie tapicerki w samochodzie

Forum » Serwis PomoceDomowe
Witam Mam prośbę do PD , które mają doświadczenie w czyszczeniu tapicerki w samochodzie. Jaki jest dobry preparat do czyszczenia? Chodzi mi o środek chemiczny do zwykłego, ręcznego czyszczenia. Nie do urządzeń piorąco-czyszczących. Dziękuję za informacje.
16.07.2017 13:22

Witaj Gabrielo   

Moim zdaniem najlepszym środkiem do prania, czyszczenia, czy zapierania plam tapicerki samochodowej, dywanów, chodników, obić na meblach i krzesłach jest szare mydło. Z powodzeniem możesz je stosować do tapicerki z materiału, weluru czy skóry (tylko skórzaną po umyciu szarym mydłem trzeba zaimpregnować preparatem do skór, bo mydło mocno wysusza). Wink Po prostu kostką szarego mydła nacierasz mokrą szmatkę, gąbkę, szczotkę i czyścisz. Potem ścierką wypłukaną w dobrze ciepłej wodzie (kapnij do wody trochę jakiegoś detergentu np. płynu do naczyń - będzie w niej mniej osadu z mydła) i wyciśniętą wycierasz tapicerkę ( powtórz to ze dwa razy) a potem suchą ścierką. Jak tapicerka wyschnie, zobaczysz jej prawdziwy, żywy kolor. Szarym mydłem domyjesz wszystkie przyciski i gałki na desce rozdzielczej, kierownicę, kołpaki - właściwie wszystko - nawet szyby.Smile

Pozdrawiam, Agn.

Agnieszka edytowała ten post 20.07.2017 21:56
20.07.2017 21:53

Również mogę polecić w tym przypadku szare mydło - sama stosuje to rozwiązanie w takich sytuacjach i sprawdza się bardzo dobrze. 

18.08.2017 16:33

Witajcie,
jak poprzedniczki wyżej - polecam szare mydło. U mnie spisuje się jako środek czyszczący do baaardzo wielu zabrudzeń. Szare mydło ma świetne zastosowanie nawet podczas mycia okien.

Pozdrawiam ciepło   

01.07.2018 16:49
« Powrót do listy tematów