Sufit podwieszany - czy potrzebne jest pozwolenie?

Forum » Remont
  

Czy potrzebuje jakieś zezwolenie na sufit podwieszany w mieszkaniu w bloku? Czy trzeba to zgłaszać do administracji? jakieś dokumenty?

Pozdrawiam
11.02.2010 13:45
Witam, nie potrzeba żadnych pozwoleń, sufity można wieszać do woli.
11.02.2010 17:04
witam, wszystko zależy czy dany lokal jest pod ochroną konserwatora, wtedy zgoda jest potrzebna na wszystko ,każdą zmiane w lokalu
11.02.2010 17:19
Witam
  
Jak by na sufit było potrzebne zezwolenie to też na powieszenie obrazu.
Można wieszać ile dusza zapragnie nikomu do tego.
  
Pozdrawiam
08.03.2010 00:32
przykro mi to stwierdzić ale robiłem remont mieszkania na starym mieście ( warszawa) i tam była potrzebna zgoda konserwatora zabytków na każdą zmiane w mieszkaniu specjalne materiały musiały być do tego wyznaczone przez konserwatora nawet szpilki nie można wbić bez zgody ( ponieważ są ogromne kary finasowe ) no chyba że pana na to stać    ;P
08.03.2010 16:54
W mieszkaniach w bloku nie potrzeba pozwolenia na wykonanie sufitu podwieszanego.Bywają jednak problemy jesli chcemy go wykonać bo np. chcemy ukryć rure gazową
08.03.2010 18:59
jeśli chodzi o zabudowanie instal gazowej(mały odcinek) to niepotrzebny jest projekt, musi być tylko zgodnie z PB i wykonana przez Firmę koncesjonowaną która wystawi protokoł dokonania zmian po wykonaniu ruboty wystawia protokoł z ponownej proby szczelnosci i zaspokoisz tym gazownie
Michał K. edytowała ten post 08.03.2010 19:20
08.03.2010 19:19
Zgadzam się z Panem co do konserwatora zabytków. Ale ja jeszcze się z takim czymś nie spotkałem.
Proponuje Pani udać sie do spółdzielni mieszkaniowej i zasięgnąć w tym temacie informacji.
Pozdawiam.   
18.03.2010 01:14
Każda spółdzielnia sama ustala zasady, według których przeprowadzane są remonty w jej zasobach mieszkaniowych. Ustalenia zapisuje w statucie albo regulaminie. O tym, co możesz zrobić bez pozwolenia na budowę, a czego nie, przesądza art. 29 pkt 2 prawa budowlanego. Pozdrawiam!
18.03.2010 17:19
jeśli budynek jest pod kuratelą konserwatora to ten artykuł no ..........
18.03.2010 20:59
Szanowni Państwo...
Kilka lat temu kiedy kładło się glazurę i terakotę w mieszkaniu trzeba było pisać do administracji o wyrażenie zgody ( słusznie!).
Teraz nie ma problemu i nie trzeba pisać o pozwolenie na zabudowanie sufitu.
Jedynie w przypadku - jeśli pod tą zabudową szły by rury gazowe. Wtedy nie jest wskazane a przy rocznym przeglądzie instalacji gazowej administracja może poprosić o zdemontowanie w celu przeprowadzenia badania technicznego szczelności instalacji gazowej.
Jeśli zaś chodzi o kładzenie glazury i terakoty tam, gdzie od nowości w budynku nie było, moim zdaniem powinna być kontrola. Zdajemy sobie sprawę ile waży materiał wraz z płytkami. To zawsze dodatkowe obciążenie stropu. Dlatego potem są pęknięcia na sufitach czy ścianach kominowych, nie koniecznie te pęknięcia wynikają z tego, że budynek pracuje.
24.04.2010 19:38
nie mogę się zgodzić z tym . Zgodę na kompleksowy remont mieszkania należy mieć od administracji o tym mówią przepisy KC i prawa budowlanego .
24.04.2010 21:52
Warto pamiętać, że dla przeprowadzenia niektórych remontów niezbędne jest – zgodnie z prawem budowlanym – pozwolenie na budowę. Dotyczy to m.in. wycięcia otworu w ścianie nośnej. By taką zgodę uzyskać trzeba złożyć w odpowiednim nadzorze budowlanym szczegółową dokumentację planowanych przeróbek, sporządzoną przez projektanta z uprawnieniami oraz inne wymagane prawem dokumenty, np. oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Do prac remontowych można przystąpić po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę i po zawiadomieniu administracji domu.

Wszystkie wykonane remonty odbiera komisja wydelegowana przez administrację domu. Najemca mieszkania komunalnego wykonuje je na własny koszt – co do zasady – i nie można liczyć na zwrot poniesionych nakładów. Chyba, że istnieje jakaś uchwała gminy, która przewiduje dofinansowanie remontów, warto zatem zapytać w biurze Rady Miejskiej (w Urzędzie Miejskim).

Wyjątek obciążający gminę jako właściciela, to np. wymiana okien, instalacji elektrycznej, czy wymiana podłóg, jeśli ich stan techniczny jest zły. Szczegółowe wyliczenie napraw obciążających wynajmującego zawiera art. 6a ustawy o ochronie praw lokatorów, a mianowicie – „wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami”. Michał K. edytowała ten post 24.04.2010 21:55
24.04.2010 21:54
Można się zgadzać albo nie. Sprawa indywidualna.
Jednak instalacja gazowa jest częścią wspólną budynku i każdy musi udostępnić lokal w celu dokonania kontroli szczelności - raz do roku, jak również kominiarz musi obejrzeć lokal raz do roku. To są wymogi Prawa Budowlanego.
A jeśli instalacja gazowa nie jest spawana tylko skręcana to musi być dostęp do rur w celu badania technicznego. Jeśli właściciel lokalu zabudował rury gazowe to musi to zdemontować w celu przeprowadzenia kontroli . Jeśli Właściciel nie chce wyrazić zgody, wówczas Wspólnota Mieszkaniowa ma prawo wystąpić o odcięcie instalacji gazowej do licznika.
24.04.2010 21:57
Tak ale to dotyczy lokali kwaterunkowych, których właścicielem jest Miasto.
Tak czy inaczej w budynku wielorodzinnym zazwyczaj jest Wspólnota Mieszkaniowa, która sprawuje administrowanie budynkiem.
Do tego co Pan zacytował jest nowelizacja Prawa Lokalowego.
Najemca w momencie zasiedlania musi otrzymać sprawne urządzenia typu: kuchenka gazowa, piecyk gazowy oraz miskę sedesową, zlewozmywak, umywalkę , baterie.
Jeśli najemca użytkuje lokal, jest zobowiązany do dbania o urządzenia a jeśli się zużyją musi dokonać sam wymiany. Za wyjątkiem całkowitej wymiany okien, drzwi wejściowych do lokalu, podłóg, i wszystkich instalacji tj. gazowej, elektrycznej, co. i ccw. Grzegorz Pieńkos edytowała ten post 24.04.2010 22:03
24.04.2010 21:59
jeśli chodzi o przeglądy 2 raz w roku
24.04.2010 22:12
....a życie swoje....   
24.04.2010 22:19
wszystko zależy od punktu siedzenia ;P   
24.04.2010 22:20
Przeglądy : gazowe i kominiarskie raz w roku. tzw przeglądy roczne
Są jeszcze przeglądy 5-letnie: gazowe i elektryczne.
Amen. ;P
24.04.2010 22:25
I każdy Zarządca nieruchomości musi dokonać takich przeglądów i wpisać je w książkę obiektu. Ponadto w przypadku nieszczelnych urządzeń dopilnować by czy Najemca lokalu czy Właściciel dokonał naprawy - na koszt własny. Dotyczy to również lokali socjalnych
24.04.2010 22:27
A zaczęło się tak niewinnie od sufitów podwieszanych .... a skończyło bardzo poważnie ech, no i w sobotę co czas na odpoczynek ;P
24.04.2010 22:37
Miałem wykonać genaralny remont mieszkania. W łazięce była poprowadzona rura od gazu. Powiedziałem właścicielce, że nie mogę jej zabudować bo jest to nie zgodne z przepisami. Powiedziała, że bieże za to własną odpowiedzialność i dała mi to na piśmie. To się zgodziłem z tym, że porobiłem jej kratkę wentylacyjną i 2 rewizję na łączeniach rur. W innym przypadku także z gazem który wychodził na korytarzu i szedł do kuchni. Miałem także ją zabudować, także powiedziałem, że nie można to ona stwierdziła, że weźmie inna ekipe    . Co do remontów w blokach to prowadziałem pod Poznaniem na osiedlu remont w bloku. Bloki należały do TBS-u. Właścieciel musiał mieć na wszystko zgode!! Kiedy był prowadziny remont prezes TBS-u był u nas 2 razy zobaczyć czy wszystko było tak jak na pozwoleniu. Jeden z ich sąsiadów wymienił u siebie w mieszkaniu ościeżnice z drzwiami i miał sporo problemów z tego powodu. Więc lepiej się upewnić w administracji czy na pewno można. Pozdrawiam!
04.05.2010 13:18
to że klientka to sobie napisała że bierze odpowiedzialność na siebie to mimo wszystko ty bierzesz na siebie odpowiedzialność .Chyba że zrobiłeś próbę ciśnieniową instalacji gazowej przed jak i po zabudowaniu . Takie są przepisy grożą one nawet pozbawieniem wolności
a kratek to se można wsadzać 1500 nawet jak niema próby ciśnieniowej
pierwsza kontrola robiona przez adm albo coś innego .................... (bez próby ciśnieniowej) PB. Michał K. edytowała ten post 04.05.2010 22:55
04.05.2010 22:51
« Powrót do listy tematów