Konkurs- do wygrania książki od wydawnictwa Skrzat!

Forum » Co nowego w Niania.pl?
Niania.pl we współpracy z Wydawnictwem Skrzat ogłasza konkurs dla użytkowniczek portalu !   

Zaproponuj 5 zabaw dla dzieci w dowolnej grupie wiekowej, w jednej z kategorii:

-zabawy edukacyjne

-zabawy w plenerze

-zabawy na pochmurne dni

-zabawy plastyczne lub muzyczne .

Opisz dokładnie, na czym polega zabawa, jakie materiały są do niej potrzebne, ile dzieci może brać w niej udział itd.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 10 najciekawszych prac, na które będzie można głosować na stronie niania.pl .

Trzy z nich, które uzyskają największą ilość głosów, zostaną nagrodzone upominkiem od wydawnictwa Skrzat: zestawem książeczek z serii „Bajki dla malucha" autorstwa Urszuli Kozłowskiej bądź książeczek z serii "Z supełkiem" autorstwa Ewy Ostrowskiej.

Prace nadsyłać można na mail konkurs@pomocni.pl do 10 września, wyniki ogłosimy 15 września.

szczegóły w Poradniku Niania.pl .

powodzenia!   
30.08.2010 16:16
Moje zabawy są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-4 lata i są to zabawy domowe np na pochmurne dni.   
1)PODUSZKA Z BALONIKÓW
Pomoce: balony i poszwa na kołdrę
Do tej zabawy potrzebna jest poszwa na kołdrę i spora ilość baloników, wpierw musimy nadmuchać balony, a potem napełnić nimi poszwę i zapiąć ją na guziki. W ten sposób powstaje wielka poduszka wypełniona balonami. Dzieci mogą kolejno upadać na nią z rozłożonymi rękami, robić koziołki lub po prostu się po niej przetaczać. Na gładkim parkiecie lub podłodze wyłożonej linoleum można również przeciągać poduszkę z balonami przez pokój. Jedno z dzieci kładzie się na niej, a pozostałe ciągną poduszkę jak w zaprzęgu. Po każdej rundzie kolejne dziecko zajmuje miejsce na balonowej poduszce.

2)Lewa czy prawa
Pomoce: cukierki
Para uczestników gry otrzymuje pewną liczbę cukierków. Dziecko bierze jeden cukierek, chowa obie ręce za plecami i ukrywa cukierek w lewej lub w prawej dłoni. Następnie wyciąga obie zamknięte dłonie przed siebie i pyta lewa czy prawa? Przeciwnik wskazuje jedną z dłoni, a zadający pytanie ją otwiera. Jeśli znajdował się w niej cukierek, wraca do gry. Jeśli jednak dłoń była pusta, dziecko zadające pytanie może je zatrzymać.

3)KOLOROWE BAŃKI
Pomoce: płyn do naczyń , woda, słomki
Sporządzamy roztwór mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Do wydmuchiwania baniek jest nadcięta na krzyż słomka, dziecko puszcza bańki a mama dmucha je do góry daje to dużo frajdy.

4)poruszamy się jak...
W tej zabawie dzieci przypominają sobie, w jaki sposób poruszają się rozmaite zwierzęta,i próbują je naśladować. Kto potrafi najlepiej skakać jak żaba lub skradać się jak tygrys? Czasami zabawa wygląda bardzo komicznie, ale zawsze zmusza malucha do dość dużego wysiłku w krótkim czasie. Dlatego ważne jest, by w przerwach dzieci rozluźniły wszystkie kończyny. Na zakończenie każde z dzieci naśladuje określone zwierze, a pozostali uczestnicy zabawy muszą odgadnąć, o jakie zwierze chodzi.

5)UBIJANIE MASŁA
Pierwszy z uczestników gry kładzie na stole zaciśniętą dłoń z kciukiem skierowanym do góry. Drugi gracz obejmuje dłonią kciuk pierwszego, wystawiając do góry własny kciuk, trzeci z graczy obejmuje dłonią kciuk drugiego i tak dalej. Do przeprowadzenia tej zabawy najlepszy jest okrągły stół. Jeśli takiego nie mamy,dzieci mogą kolejno podchodzić do pierwszego z uczestników zabawy. Druga dłoń każdego z dzieci wędruje na szczyt coraz wyżej piramidy ułożonej z dziecięcych rąk. Gdy wszystkie donie utworzą wieżę, zaczyna ona unosić się nad stół i opadać w powolnym rytmie, podczas gdy wszystkie dzieci skandują: Dobre masło ubijamy, jedną rękę zabieramy! W tym momencie najniżej umieszczone dłonie wędrują kolejno na samą górę wieży, z czasem tępo zabawy staje się coraz szybsze, dłonie przemieszczają się w dół i do góry coraz bardziej chaotycznie, aż w końcu zabawa kończy się wielkim zamieszaniem i śmiechem. Żadne z dzieci nie może tu wygrać lub przegrać- chodzi po prostu o doskonałą zabawę!
06.09.2010 22:17
Magdalena - ta zabawa z balonikami ogolnie wydaje sie fajna... ale co jak baloniki zaczną pękać pod ciężarem dzieci? niektóre mogą sie wystraszyc tego odgłosu, a jak pęknie jakis z obrzeży to może dziecku upaść na ziemię.
07.09.2010 09:06
5 zabaw edukacyjnych   

1.Jesienne liście

Pomoce: Kartka z bloku,liście,kredki,farby
Liście zbieramy na spacerze,najlepiej żeby były różnego kształtu.W domu przykładamy liście do kartki z bloku i odrysowujemy,po odrysowaniu odkładamy liście na bok (można wsadzic do książki,aby je zasuszyc) wzorki,które powstały nam na kartce malujemy różnymi kolorami kredek lub farbkami.

2.Łączenie w pary

Pomoce: Dwa kartoniki,wiele par skarpetek
Skarpetki rozdzielamy tak,aby w jednym i drugim pudełku znalazła się skarpetka z każdej pary.Z jednego kartonika skarpetke wyciąga osoba dorosła,a dziecko ma znaleśc taką samą skarpetke w drugim pudełku.Przy tej grze dzieci uczą się rozróżniania kolorów,a także spostrzegawczości.

3.Całowanie

Leżąc obok dziecka,mówimy wierszyk,całując części ciała,które wypowiadamy :

Całuje paluszki,
całuje brzuszek,
całuje rączki,
całuje Ci nóżki
i mały pępuszek.

Przy tej zabawie dziecko uczy się rozpoznawania części ciała.

4.Zgadnij o czym mówie.

Zadajemy pytanie opisując rzecz,przedmiot jaki mamy na myśli np.
- Jest koloru żółtego
- Jest bardzo wysoko
- Jest na niebie,gdy jest ładna pogoda
Odpowiedz : Słońce
Pomału opisujemy dziecku przedmiot,w ten sposób pobudzamy jego wyobraznię. Następny przedmiot opisuje dziecko,w ten sposób zachęcamy je do poznawania go otaczających rzecze.

5.Zabawa w odgłosy

Pomoce: Książka o zwierzętach
Mama czyta dziecku książkę,wierszyki o zwierzętach.Gdy mama wypowie nazwę zwierzęcia dziecko stara się naśladowac jego głos i ruchy.Dziecko zapamiętuje w ten sposób nazwę zwierząt i jego wydawany dzwięk.
07.09.2010 09:51
Ja staram się nie nadmuchiwać baloników do końca i wtedy mi raczej nie pękają ja się tak bawiłam z dzieciaczkami już nie raz i efekty były fantastyczne. Dzieciaczki zadowolone zabawa super.
07.09.2010 10:11
Drogie Nianie, prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres konkurs@pomocni.pl   
Tylko zgłoszenia przesłane drogą mailową będą brane pod uwagę !

życzymy powodzenia!
07.09.2010 10:25
Pierwszy etap konkursu na najciekawszy zestaw zabaw już za nami! Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia i zachęcamy do głosowania na stronie http://www.niania.pl/zabawy_i_gry_dla_dzieci/Articles.html !
Każdy zestaw opublikowany został w oddzielnym artykule, głosować można przy pomocy przycisku “Oceń artykuł” pod tekstem lub wysyłając e-mail z numerem zestawu na adres konkurs@pomocni.pl
Życzymy miłej zabawy!   
10.09.2010 17:03
Mam pytanie: dlaczego nie ma moich zabaw,chociaż wysłałam do was maila??? Ewelina C. edytowała ten post 10.09.2010 17:23
10.09.2010 17:22
Mojego zestawu też nie dali do oceniania...   
10.09.2010 21:26
chamstwo.tu człowiek siedzi całe popołudnie żeby coś ciekawego napisać,a tu okazuje się,że na darmo.
10.09.2010 21:28
Drogie Panie, przecież jest wyraźnie zaznaczone, że do głosowania zostanie wybranych 10 najciekawszych prac. Jak widać, jury uznało, że inne zestawy były bardziej interesujące od Waszych.
11.09.2010 01:53
Dlaczego nie które prace mają np po 3/4 zabawy? Jak miało być 5 i przeszło do kolejnego etapu?,,Zaproponuj 5 zabaw dla dzieci w dowolnej grupie wiekowej, w jednej z kategorii"??a nie 4 czy 3! Czy to sprawiedliwe?   
13.09.2010 08:59
a żeby wiedzieć więcej na temat zabaw to w sklepach są księzki "1000 lub 100 zabaw dla dzieci wieku -(młodszego) (starszego) (przedszkolnego)" musicie wiedzieć więcej by nie być wykorzystywanymi w kazdy badz sposub do robienia na was pieniędzy i wy ciągania innych informacji o was
13.09.2010 10:21
przepraszam za bląd gram w sł "sposób"
13.09.2010 10:23
Wyniki konkursu Niania.pl i Wydawnictwa Skrzat :


Z przyjemnością ogłaszamy, że książeczki od Wydawnictwa Skrzat otrzymują:
Pani Dagmara Kalczyńska za zestaw zabaw nr 7
Pani Agnieszka Kopycińska za zestaw zabaw nr 6
Pani Katarzyna Jaśniewicz-Pacer za zestaw zabaw nr 4

Informujemy również, że przyznaliśmy dodatkową nagrodę- wyróżnienie od Zespołu Niania.pl dla Pani Brygidy Szkolik za zestaw zabaw nr 1 .

Zwyciężczyniom gratulujemy, zaś wszystkim użytkownikom dziękujemy za oddane głosy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! :-)
15.09.2010 14:37
Co za niesprawiedliwość, zestaw nr 8 miał najwięcej głosów a w ogóle nie został wzięty pod uwagę, o co tutaj chodzi?
16.09.2010 10:45
Coś tu jest nie tak:
1 zestaw- średnia oceny 0,3(7 głosów)
2 zestaw- srednia oceny 0,5(15 głosów)
3 zestaw- średnia oceny 0,3(8 głosów)
4 zestaw- średnia oceny 0,4(22 głosów)
5 zestaw- średnia oceny 0,3(11 głosów)
6 zestaw- średnia oceny 0,7(29 głosów)
7 zestaw- średnia oceny 0,3(15 głosów)
8 zestaw- średnia oceny 0,5(30 głosów)!!!??


Proszę sobie zobaczyć jaka niesprawiedliwość jest na tym portalu!!!
16.09.2010 10:54
Pani Karolino, proszę spojrzeć kilka postów wyżej: "głosować można przy pomocy przycisku “Oceń artykuł” pod tekstem lub wysyłając e-mail z numerem zestawu na adres konkurs@pomocni.pl"

Średnia ocena pod artykułem jest jedynie częścią składową oceny ostatecznej.
Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie średniej oceny pod artykułem ORAZ liczby głosów oddanych drogą mailową.

Oskarżenia o niesprawiedliwość są zatem bezpodstawne i krzywdzące.
16.09.2010 12:26
W takim razie musiałam źle zrozumieć. Przepraszam.
16.09.2010 13:54
« Powrót do listy tematów