Dziwczyny czy któraś z Was  używała kiedyś mopa firmy RAVI--dokładna nazwa MOP ROTACYJNY BOSTON---w wirówką z dwiema końcówkami--okrągłą i płaską--.Lub podobny firmy YORK---ktoś coś wie w temacie?

Anna B. edytowała ten post 26.02.2019 21:24
26.02.2019 20:53
Najlepszy okrągły jest z firmy leifheit bardzo dobrze wyciska wodę, końcówkę łatwo się montuje,.Jednak jest mały to bardziej do małych powierzchni ,ja myje nim w dużym mu i trzeba się nieźle namachać
27.02.2019 05:40
Natomiast z tej firmy ravi są dobre rękawiczki takie niebieskie, kosztują ok 6 zł, w porównaniu z viledą tanie. Pozdrawiam  
27.02.2019 05:42

Ja używam tylko trójkątnego mopa rotacyjnego z Viledy. Wszędzie dotrze szybko się wyciska. Ewentualnie płaski również z Viledy z wyciskaczem. Taki używam do dużych powierzchni.

28.02.2019 10:42
Ja używam wyłącznie okrągłych z funkcją płukania i odsączania. Musi mieć bolec w środku wiadra, na który nasadza się mopa, wprowadza go w ruchy i porządnie płucze nie schylając się. Potem w koszyczku obok odsącza się prawie do sucha. W razie potrzeby zmiany wody jest to łatwa czynność i po pracy zostaje czysty. W mopach z pedałem w miejscu pedała gromadzi się brud. Mopy bez funkcji płukania, no niestety, trzeba zdjąć i wypłukać ręcznie. No chyba, że ten brud rozmazujecie dalej. Więcej namacham się płukaniem mopa płaskiego, niż zmywając powierzchnie mopem okrągłym z funkcją płukania. Ostatnio kupiłam na Allegro za 321 zł i dostawa d Żabki za jakieś 6 zł. Trzeba tylko zwrócić uwagę, by miał bolec w środku wiadra.
01.03.2019 09:22

Dziwczyny kupiłam dzisiaj na promocji w tesco mopa z viledy ultramax płaski z wiaderkiem na pedał--nie trzeba naciskać rękami z dwiema końcówkami-z microfibry i  z taką bawełnianą-----wypróbuję jutro ---zobaczymy jak się sprawdzi.Dziękuję kochane za wypowiedzi.

01.03.2019 19:10

Kasia C.Ja używam wyłącznie okrągłych z funkcją płukania i odsączania. Musi mieć bolec w środku wiadra, na który nasadza się mopa, wprowadza go w ruchy i porządnie płucze nie schylając się. Potem w koszyczku obok odsącza się prawie do sucha. W razie potrzeby zmiany wody jest to łatwa czynność i po pracy zostaje czysty. W mopach z pedałem w miejscu pedała gromadzi się brud. Mopy bez funkcji płukania, no niestety, trzeba zdjąć i wypłukać ręcznie. No chyba, że ten brud rozmazujecie dalej. Więcej namacham się płukaniem mopa płaskiego, niż zmywając powierzchnie mopem okrągłym z funkcją płukania. Ostatnio kupiłam na Allegro za 321 zł i dostawa d Żabki za jakieś 6 zł. Trzeba tylko zwrócić uwagę, by miał bolec w środku wiadra.

Oczywiście wkradł się bład co do ceny! 32 zł!!

02.03.2019 13:26

Dla mnie po przetstowaniu wielu mopów najlepszy okazał się obrotowy mop  Viledy z trójkątną końcówką, do której zakłada się na kliknięcie wymienne frędzle.Smile Leifheit też dobrze myje, ale jest za ciężki - zarówno wiaderko jak i kij z mopem. Frown Po każdym użyciu wycieram wiaderko od mopa  na mokro (pedał też), więc zawsze jest czyste a frędzle idą do prania. Mop jest bardzo poręczny, lekki i wjadę nim niemal wszędzie. Podczas mycia siła nacisku na mytą powierzchnię jest większa niż przy myciu płaskim mopem więc łatwiej domyć zabrudzenia a ja dodatkowo używam do mycia dobrze ciepłej a nawet gorącej wody (przy myciu terakoty) - wszystko puszcza bez problemu.
Pozdrawiam,
Agnieszka 

Agnieszka edytowała ten post 03.03.2019 19:55
03.03.2019 19:50

Kobitki kochane a która parownica najlepsza i co sądzicie o parownicach?

12.03.2019 19:05

Monika B.

Dziwczyny kupiłam dzisiaj na promocji w tesco mopa z viledy ultramax płaski z wiaderkiem na pedał--nie trzeba naciskać rękami z dwiema końcówkami-z microfibry i  z taką bawełnianą-----wypróbuję jutro ---zobaczymy jak się sprawdzi.Dziękuję kochane za wypowiedzi.

Wileda ultra max , najlepszy płaski mop . Osobiście sznurkowych nie używam bo zostają smugi 

13.03.2019 20:31

Monika B.

Kobitki kochane a która parownica najlepsza i co sądzicie o parownicach?

Ja nie pomogę , dopiero w tym miesiącu będę kupować parownicę. Upatrzyłam sobie z Karch... model sc4 do 1000 zł. W chwili obecnej myślę, że mi wystarczy. 

18.03.2019 17:49

Monika B.

Kobitki kochane a która parownica najlepsza i co sądzicie o parownicach?

Hej Moniko!  

Ja mam parownicę firmy SENICO. Do złudzenia przypomina małą parownicę Karchera, ale niczym jej nie ustępuje i kosztuje dużo mniej. Wink Dobrze radzi sobie przy czyszczeniu zakamarków w ramach okiennych, domywam nią fugi w łazience i kuchni Dołączoną do kompletu giętką przedłużką można wyczyścić kaloryfery w środku. Wpuszczesz parę od góry a na dole pod grzejnikiem kładziesz stare ręczniki i cały kurz na nich osiada. Także moim zdaniem warto mieć takie narzędzie pracy   
Pozdrawiam,
Agnieszka 

26.03.2019 19:30
« Powrót do listy tematów