Jak skutecznie i bezpiecznie wyczyścić skórzane meble

Forum » Pomocne wskazówki w pracy pomocy domowej
Witajcie, mam pytanie do osób z większym doświadczeniem. Potrzebuję wyczyścić skórzane meble i kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, aby ich nie zniszczyć. Znalazłam w sieci pewien artykuł https://kosikmeble.pl/czyszczenie-mebli-skorzanych/ , jednak najpierw wolałabym go skonfrontować z wiedzą ekspertów. Czy któryś z tych sposobów jest skuteczny i bezpieczny?
29.01.2019 16:38

Ja używam do skórzanych mebli preparat Meblin z firmy Voigt. Robię roztwór zgodnie z opisem na butelce i czystą gąbką czyszcze skórę. Oczywiście nie leję wody tylko wyciśniętą gąbką czyszczę.
Później jak już wyczyszczę to poleruję specjalnymi preparatami przeznaczonymi do skóry, żeby były dobrze zabezpieczone przed zabrudzeniami i żeby się błyszczały.
Zawsze się sprawdza, szczególnie przy jasnej skórze

29.01.2019 20:11
Szare mydło, magiczna gąbka, zwykla tez da radę. Przy lekkich, bieżących zabrudzeniach to ściereczka tez da radę. Nie trę mocno i staram sie uzywac piany, ale zauważyłam ze woda tym meblom nic nie robi i oczywiście wszystko zbieram ściereczka jednorazowa, mikrofibra nie idzie gładko po skórze. Później balsam do skór.
11.04.2019 22:02
« Powrót do listy tematów