Zaufana opieka nad Twoim Domem

Co do kamienia na drzwiach kabiny to polecam W5 z lidla tanie a dobre -ten różowy.Pozdrawiam

05.10.2012 10:31

Magdalena W.

15 zł za godzinę jest oki.Gdybym to ja otrzymała taki domek do sprzątania podzieliłabym go na 2 dni.Dokładniej się go posprząta.

Witajcie.
Ja kiedys sprzątałam takie mieszkanko, ale 3 poziomowe, w zasadzie, to był  dom jednorodzinny. Robiłysmy to we dwie , czyli ja z koleżanką. Zlecenie na tą pracę otrzymałyśmy z agencji pracy pomocy domowych  w której byłyśmy zarejestrowane. Ogólnie to Wam powiem że nasza pracodawczyni z agencji "kazała" nam nciągnąć nieco godziny pracy aby więcej zarobić. Jak weszłyśmy do owego domu, na pierwszy rzut oka aż błyszczał czystością, ale jak zaczęłyśmy pracę, okazało się że jest sporo do zrobienia i że wcale nie bedziemy musiały naciągać godzin pracy ( uffff kamien z serca), ponieważ zejdzie nam się naprawdę długo. Na jedną łazienkę od a do z zeszło się nieco ponad godzinę, a łazienek było 4, duża kuchnia plus jadalnia, 4 sypialnie plus jedna dla gości, dwa gabinety , biuro, jakaś pracownia, pralnia, pomieszczenie gospodarcze, oczywiście salon, schody i .... mnustwo dużych okien!, a także okna w dachu! Była też mini biblioteczka ze sporą ilością książek! We dwie pracowałyśmy przez 10 godzin jednego dnia i przez 12 drugiego, jak się później okazało za stawkę 12 zł/GODZ., ponieważ Pani z agencji otrzymała 20zł./godz za każdą z nas, a nam wypłaciła po 12zł. za godzinę. Ogólnie byłyśmy zadowolone, ponieważ właścicielka na odchodne stwierdziła że od 10-ciu lat nie miała tak czysto w domu ( a mieszkała w nim 11 lat). 
Podsumowując, normalni, ludzcy pracodawcy płacą minimum 10-15zł. za godzinę i taka stawka jest godna podjęcia pracy.  Im mniej planowanych godzin pracy tym stawka wyższa, i na odwrót. 

06.01.2013 11:50

Tu dawno nikt nie zaglądał. Pomyślałam, że może warto odświeżyć. Czytam i czytam i oczom nie wierzę. Oto post jednej z PD: "zgodzilam juz sie z ta pania na 70zl za 5 godzin pracy bo tak sama chciala.No trudno ile zdaze zrobic w tym czasie tyle zrobie,a napewno jeszcze zada mi cos dodatkowego do zrobienia" - "sama chciała" to jest "wprost nieprawdopodobne". Zdaje się, że ta PD to mloda dziewczyna, która nic a nic nie jest asertywna, albo nie wie co to słowo znaczy. Jak można zgodzić się na posprzątanie domu dwupoziomowego w 5 godzin i za stawkę jaką właścicielka sama sobie ustaliła? 5 godzin to ja sprzątałam mieszkanko o powierzchni 35 metrów. Uwijałam się jak kot z pęcherzem i to okien nie umyłam, zostawiłam na następny raz. Nie należę do guzdrał, jestem bardzo zorganizowana i jak podejmuję się sprzątania to robię wszystko po kolei perfekcyjnie. Kiedyś trafiła mi się podobna praca. Dom piętrowy, całość ponad 160 metrów + klatka schodowa, piwnice (wprawdzie zadbane, ale jednak piwnice - tak powiedział mi "Pan"). Pierwszego dnia sprzątałam 12 godzin. Na drugi raz troszkę krócej. Nie doszłyśmy do porozumienia z właścicielką dlatego nie dokończyłam tego co wg mnie powinnam a wg właścicielki to szkoda zbędnego czasu. W ogole ona chciała abym sprzątała nie dłużej jak 4 godziny ale za to wymagania miała spore, chociaż... pobieżne. To co dla mnie było bardzo istotne dla niej istotnym nie było, a w ogóle cały czas dwa duże koty plątały mi się pod nogami i gdzie ja posprzątałam tam one zaraz kładły się i swoją sierść pozostawiały. Wynegocjowali z mojej stawki 15/h na 12/h ale nie popuściłam ani grosza, ale nie żałuję że nasze drogi już za drugim razem rozeszły się. Dziś już wiem u jakich ludzi podejmować pracę a u jakich nie. Nikt nie może za mnie decydować za ile i w jakim czasie mam sprzątać. Albo dochodzimy do porozumienia albo dziękujemy sobie nawzajem.

07.04.2013 13:36

Ja zawsze na początku, mówię, że za sprzątanie biorę np 100 zł + okna osobno. Na to Pani się targuje, że trochę dużo bo dorobię sobie na oknach więc może bym zeszła trochę z ceną. Raczej się nie zgadzam i czas pokazuje, ze dobrze robię, pracując rok u pewnej Pani ani razu okien nie myłam. Trochę to smutne, ze ktoś targuje się ze mną o 10 zł a później  widzi się jak wyrzuca całą torbę przeterminowanych jogurtów i szynek. Przykłady można mnożyć...

07.04.2013 14:59
« Powrót do listy tematów