opiekunka do dziecka w Bydgoszczy

Forum » Niania a finanse domowe
Dzień Dobry nianiom i rodzicom!
Chciałabym Was zapytać jakie stawki obowiązują na dzień dzisiejszy w Bydgoszczy. Chodzi mi o samą opiekę nad dzieckiem, około 8-9 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Mam już kilkuletnie doswiadczenie w opiece nad dziećmi, jednak chciałbym się rozeznać, ponieważ od września mój obecny podopieczny idzie do przedszkola, a ja będę musiała poszukać sobie nowego szkraba   . Mam już pewną propozycję, jednak najpierw chciałabym poznać Wasze opinie na temat tego, ile zaproponować nowej rodzinie. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie   
28.07.2008 18:19
Ja płacę niani 3,5 zł za godzine czyli jakieś 600 zł miesiecznie
28.07.2008 19:25
do - bydgoszczanki, chyba jakieś żarty. Już w ubiegłym roku, tylko za opiekę nad dzieckiem zaproponowano mi 5,50+ koszty dojazdu, jestem osobą dojeżdżającą. Po wakacjach mam dostać więcej.Podała Pani mocno zaniżoną stawkę.
28.07.2008 20:15
Mnie także się wydaje, że Pani bydgoszczanka troszkę mało płaci swojej niani...ja obecnie dostaje 4,5zł na godzinę,lecz wkrótce mam dostać podwyżkę, a do moich obowiązków należy tylko opieka nad dzieckiem. Pozdrawiam
28.07.2008 22:18
stawki w Bydgoszczy to :

a)dziecko ZDROWE -minimum 5,50- 6 zl za godzine

b) BLIZNIAKI 7.50-8 zl

c) dziecko CHORE np autyzm to 12 zl ( tu sie placi najwiecej za godzine),inne schorzenia to zaczyna sie od 7 zl (STAWKA MINIMALNA !!!)

Chciałabym jeszcez poruszyc kwestie punktu C czyli DZIECI CHORYCH .Wielu rodzicow chce placic za godzine stawkę taką jak za dziecko zdrowe,wydaje mi sie to nie bardzo ok.Praca z dzieckiem nawet w min. stopniu uposledzonym czy z min.defektami w rozwoju to jednam CIEZSZA praca i powinna byc odpowiednio wynagradzana.


Nieraz rodzice takze pokrywaja koszty dojazu( bilet miesieczny).Zawsze jest to bardzo mile widziane.bilet miesieczny Bydgszczy to koszt ok 50 zł (sieciowka )wiec nie jest to dużo a moze byc to bardzo mily gest.

aha:Chcialabym poznac osobe ktora pracuje za 3 zl i mniej za godzine-wierzyc mi sie nie chce w takie rzeczy.

Mam nadzieje,że rozwialam watpliwosci   
28.07.2008 22:35
Ja opiekuję się dwójką dziaci za 6zł, jak jest jedno to 4.50-. Podwyżki nie widać   
29.07.2008 01:33
ja mam takie wrazenie,ze to troche wina nian w Bydgoszczy że się po prostu nie cenia !!!!!!! Drogie nianie to nie jest WOLONTARIAT tylko wasza praca.Stawki w tym miescie ksztaltuja sie wlasnie w ten sposob jaki dokladnie rozpisalam powyzej.

Pisalam ten cennik na podstawie swoich doświadczen iinnych osob. Ja i moje kolezanki nie wyobrazamy sobie syt. gdzie musialybysmy pracowac za takie grosze jak 3 -4 zl za godzine,to chyba jakas kpina

.Mam doswiadczenie,studiuje kierenek pedagogiczny,dodatkowo jestem po kursach i nie w glowie mi sie nie miesci bym wziela mniej niz 6 zl za godzine.Bardzo wielu rodzicow docenia to jaka jestem niania i mam pod opieka 3 dzieci (jednego malucha na stale a dwojka dorywcza).dziecko sie przy mnie rozwija,poznaje rozne gry i zabawy.

Niestety zauwazylam czytajac to forum że rodzice wola wziac byle kogo tylko zeby bylo tanio.Prawda jest niestety smutna drodzy rodzice: jak zaplacicie opiekunce grosze to rozwoj waszego dziecka bedzie byle jaki, no bo czy dobrze by wam sie pracowalo wiedzac ,ze ktos na tym samym stanowisku zarabia dwa razy wiecej ????
29.07.2008 08:52
Ja dostaję 5,5zł za godzinę, pracuję od poniedziałku do piątku po 8 godz. dziennie. A rodzinka jest fantastyczna!  
29.07.2008 17:57
Ja we Wrocławiu np. dostaje 15 zł/h za niepełny etat i 17 zł/h dorywczo
29.07.2008 19:06
do nimo- no to świetnie Pani rafiła! W Bydgoszczy o takiej stawce można tylko pomarzyć. U nas niania średnio zarabia 6-7 zł za godzinę. Podrawiam.
29.07.2008 20:07
a otrzymuję 800zł na miesiąc za 7 godzin pracy od pniedziałku do piątku + pieniążki na bilet miesięczny, ponieważ dojeżdżm. do moich obowiązków należy tylko opieka nad malcem.
04.08.2008 16:25


aha:Chcialabym poznac osobe ktora pracuje za 3 zl i mniej za godzine-wierzyc mi sie nie chce w takie rzeczy.

Ja w okresie wakacji opiekowałam się 2 dzieci za 4,5 za h, w tym 1 dziecko było niepelnosprawne. A jestem studentka pedagogiki na UKW   

12.11.2008 17:08
Sluchaj teraz min 5zl/h stawki opiekunek poszly naprawde w gore min 800zl miesiecznie
12.11.2008 17:36
Ja biorę od 7 zł/h do 10zł/h pracując dorywczo. Myslę, że lepiej jest ustalic kwote za miesiac niz za godziny. Wszystko zalezy od miejsca, wykształcenia i doswiadczenia. Moim zdaniem nie powinnas schodzic ponizej 1000zł.
12.11.2008 22:33
Popieram Marikę     
18.11.2008 10:00
Witam,
Moja kolezanka płaci niani 1000 zł za 8 godz dziennie + sprzątanie po sobie i dziecku
Ja płaciłam niani 800 zł za max 6 godz pracy dziennie (pn-pt)

Uwazam, ze lepiej ustalic syałą stawke a nie godzinówke- jak szukałam niani i podawałam stawke za godz to było jakos mało chętnych- jak poda łam godz i stałą stawke - zainteresowanie było wieksze
Wiem, ze w Bydzi jest Agencja opiekunek- 200zł prowizja dla Agencji a dla niani 5 zł za godz
Wiem, ze to ciezka praca ale płacenie 10 zł za godz uwazam za przesadę- mój brat pracuje fizycznie na budowie i ma 10 zł za godz- gdzie tu porównanie
Moja niania była na emeryturze - takiej szukałam bo chodZiło mi o osobę która chce dorobic a nie zarobić
Ale na szczescie juz mam miejsce w złobku za 250 zł miesiecznie-tam chodziła moja córka i bylam zadowolona a choroby no cóż trzeba sie z tym liczyć.

pozdrawiam
24.11.2008 21:01

mamana mamans
Ja płacę niani 3,5 zł za godzine czyli jakieś 600 zł miesiecznie

W supermarkecie na kasie płacą 5zł/h brutto i powszechnie ( również w mediach) mówi się, że są to niewolnicze zarobki a praca dużo mniej odpowiedzialna niż sprawowanie opieki nad dzieckiem.... Skoro tak nędznie płacisz niani to śmiem twierdzić, że albo jesteś skąpa, albo nie zależy ci na dobrej opiekunce.
24.11.2008 21:20
No i cieszę się, ze nie mieszkam ani w Bydgoszczy ani we Wrocławiu   
24.11.2008 21:22

Agnieszka P.
Skoro tak nędznie płacisz niani to śmiem twierdzić, że albo jesteś skąpa, albo nie zależy ci na dobrej opiekunce.

Szanowne Panie, może już dość tych przepychanek? Nie wiem, czy tylko mnie się zdaje, czy inni mają podobne wrażenie, ale nie piszą - stawka jest kwestią INDYWIDUALNĄ ustaloną między rodziną, a nianią. Jeśli ktoś chce pracować za 3,5 zł/h to jego sprawa. Może darujmy tu sobie teksty o skąpstwie? Ja też bym opiekunce mojego dziecka zapłaciła więcej, ale każdy płaci tyle, na ile może sobie pozwolić. A jeśli taka matka pracuje właśnie "na kasie w supermarkecie" i sama zarabia niewiele więcej? To ma iść pod latarnię dorobić, by niani więcej zapłacić? Trochę wyobraźni i nie rzucajcie się tak jedna na drugą, bo żal to czytać.
24.11.2008 21:47

opiekunka_wschodnia (+ oferta sylwestrowa!)

Agnieszka P.
Skoro tak nędznie płacisz niani to śmiem twierdzić, że albo jesteś skąpa, albo nie zależy ci na dobrej opiekunce.

Szanowne Panie, może już dość tych przepychanek? Nie wiem, czy tylko mnie się zdaje, czy inni mają podobne wrażenie, ale nie piszą - stawka jest kwestią INDYWIDUALNĄ ustaloną między rodziną, a nianią. Jeśli ktoś chce pracować za 3,5 zł/h to jego sprawa. Może darujmy tu sobie teksty o skąpstwie? Ja też bym opiekunce mojego dziecka zapłaciła więcej, ale każdy płaci tyle, na ile może sobie pozwolić. A jeśli taka matka pracuje właśnie "na kasie w supermarkecie" i sama zarabia niewiele więcej? To ma iść pod latarnię dorobić, by niani więcej zapłacić? Trochę wyobraźni i nie rzucajcie się tak jedna na drugą, bo żal to czytać.

Przepraszam jeśli moja wypowiedź została odebrana jako atak. Nie takie były moje intencje. oczywiście, że kwestia wynagrodzenia jest sprawa indywidualna i osobistą ale jak czytam o takich szokujących stawkach to nie mogę się powstrzymać od komentarza, tym bardziej, że mam wrażenie, ze są prowokacją i fikcją...
24.11.2008 22:23
Opiekunko-wschodnia prezentowałaś się w wielu dyskusjach jako osoba rozsądna więc nie psuj w moich oczach tego wizerunku. Dlaczego nalatujesz na dziewczyny. Jeśli wszyscy wszystkim mieliby tylko przytakiwać, popierać, zgadzać się, utożsamiać z poglądami wcześniej przez kogoś wyrażonymi (czyli jeść sobie z dzióbków) nie byłoby ani dyskusji ani polemiki ale za to wiałoby nudą na kilometry. Starcia powinny być, nawet zgrzytać czasem mogłoby, bo wtedy to jest twórcze. Czytający mają możliwość zapoznania się z różnymi opiniami, poglądami. Ważne w tym wszystkim aby to ewentualne nawet "boksowanie" dotyczyło dyskutowanej sprawy a nie ubliżało samym dyskutującym. Tutaj jak dotąd nikt nikomu nie ubliża. Może Agnieszka trochę zbyt jednoznaczne wnioski wyciągnęła i jeszcze twardo je postawiła mówiąc cyt. "...śmiem twierdzić..." ale to sobie można w dalszej dyskusji wyjaśnić i uściślić. Huknęłaś trochę, forsując swoją wersję (tego co najlepsze) aż "przestraszona" Agnieszka zaczęła przepraszać i nieco się wycofywać. Jeśli tak miałoby to wyglądać to powstanie Bractwo Wzajemnej Adoracji i wszyscy wszystkim będą przytakiwać albo powtarzać to samo różnymi słowami, inaczej formułowanymi zdaniami. Obelgi typu gówniaro, kretynko i in. to już na forum latały jak na ringu. Ale można być przecież spontanicznym, nie zgadzać się z przedmówcą argumentować swoje odrębne zdanie bez kopania po kostkach, ubliżania i wyzwisk. Czyż nie? Podyskutować sobie można a i tak każdy może pozostać przy swoim zdaniu jeśli argumenty innych go nie przekonają.
25.11.2008 08:25
ja za 8-10 h od poniedzialku do piatku dostawalam co tydzien 150 zl. I zazwyczaj tak sie umawiam z rodzicami. soboty i niedziele platne oddzielnie 5 zl za godzine
25.11.2008 21:58
To bardzo mało brałaś.Prawda jest taka,że lepiej ustalić stawkę godzinową (wtedy nie denerwujesz się,ze rodzice się np spóźniają ).Za opiekę dorywczą biorę min. 6 zł ( jedno dziecko) a gdy jest większa ilość to jet juz to do uzgodnienia. Pracowałam za 5 zł za godzinę i niestety myślę że to jest za mało....
26.11.2008 00:55
brałaś 3-3,75 za goodzinę.Tyle to nawet w supermarketach nie zarabiają.Ceń się !!
26.11.2008 00:57
Czytam co tu piszecie dziewczyny a szczęka opada mi coraz niżej. Bydgoszcz to moje ukochane miasto (sentyment) i tak nędznie płaci? Aż trudno uwierzyć, że od kilkunastu lat nic się nie zmieniło. W innej dziedzinie taka stabilność może by cieszyła ..... a tak jestem zdegustowana. Czy tak tanio się żyje w Bydgoszczy?
26.11.2008 02:11
« Powrót do listy tematów