Opinie/komentarze

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie

Zdecydowanie brakuje mi możliwości pozostawienia komentarza na profilu niani. Przede wszystkim, żeby ostrzec innych rodziców.

1. Jak umawia się na wizytę i się nie pojawia, bez słowa (choć już było przekładane i się zarzeka, że będzie).
2. Jak po pierwszej, udanej wizycie umawiamy się na pracę i w danym dniu nie pojawia się, bez słowa. 

To jest naprawdę niepoważne i przykre   

22.02.2016 09:35

Jest to bardzo przykre. Ofertę ma Pani fajną (nie wiem jak to wygląda w warunkach warszawskich), ale jak na moje rejony ok. Powiem tak, z jednej strony lepiej, że osoby eliminują się same wcześniej, niż póżniej w trakcie współpracy. Współczuję, bo nie znoszę ludzi niepoważnych. Jestem opiekunką, ale też zostałam parę razy potraktowana w ten sposób. Pozdrawiam i życzę odpowiedzialnej, punktualnej osoby do opieki nad Pani dzieckiem.

22.02.2016 09:51

Pani Katarzyno ma  Pani ofertę pracy tylko na czas choroby dziecka i dlatego jest trudniej o odpowiedzialną opiekunkę.To jest takie troche jakby czekanie kiedy dziecko zachoruje to wtedy pare groszy może zarobie.Niby oferuje Pani umowę stałą na pół etatu za przystępna cene ale czy to tak wyjdzie w praktyce?..Niania musi być cały czas dyspozycyjna z dnia na dzień bez własnych planów gospodarowania swoim czasem bo w każdej chwili dziecko może dostac gorączki i już niania musi biec.Po za tym musi byc odporna na zarażanie się bo dziecko z placówki publicznej przynosi różne wirusy,niektóre z nich dopadaja też dorosłych.
Byc może te panie sie tego wystraszyły.Być może znalazły bardziej obiecującą ofertę pracy.Nie mniej jednak nie zwalnia to ich z powiadomienia Pani o rezygnacji.
Jeśli można coś poradzić to może warto szukać osoby nie tylko młodej i energicznej (maja wiele swoich zajęć i planów i trudniej u nich z dyspozycyjnoscią czasową) a osoby,która juz ma jakiś inne dochody i jest czasowo całkowice dyspozycyjna np.panie na jakiś świadczeniach przedemerytalnych czy po prostu juz sa na emeryturze.Takie panie też sa dobrymi opiekunkami szczególnie przy chorych i małych dzieciach.
Po za tym warto rzeczywiście zapewnić na 100% opiekunke ze te pół etatu napewno miesięcznie będzie nawet gdyby dziecko nie chorowało.Będzie łatwiej znależć kogoś odpowiedniego.Znam panią która zgadzając sie na opieke tylko na czas choroby dziecka zarobiła w miesiącu tylko 150 zł i na dodatek podłapała bakterie od dziecka i sama zachorowała.I to co zarobiła wydała na leki.W związku z czym zrezygnowała szybko z takiego zarobku.
Oferta opieki na czas tylko choroby nie jest oferta atrakcyjna i często za "psie"pieniądze i dlatego sa zawsze z tym problemy.Pani oferuje dobre pieniądze i jak zapewni Pani pół etatu opiekunce bez wzgledu na chorobe dziecka to napewno znajdzie się odpowiednia niania.Trochę tylko trzeba cierpliwości.Zyczę powodzenia.
 

Wanda F. edytowała ten post 22.02.2016 11:49
22.02.2016 11:26

Pani Wando, dziękuję za analizę mojej oferty i prawdopodobieństwa znalezienia opiekunki przy stałym i gwarantowanym pół etacie plus godziny dodatkowe. Co zresztą jest napisane    Dlatego o żadnym 150zł nie ma mowy.

Mój post był opinią dotyczącą serwisu i braku potrzebnej funkcjonalności. Dodam to w reklamacji do niania.pl   

A że ludzie nie przestają mnie zadziwiać, to inna kwestia...
Nianię mam, niezwiązaną z niania.pl

22.02.2016 15:32

Pani Katarzyno to bardzo dobrze, że znalazła Pani opiekunkę szkoda że nie udało się na niania.pl , jestem tylko ciekawa czy przypadkiem nie zraziła Pani czymś do siebie kogoś, kto szukał u Pani pracy bo to smutne, że nie została Pani poinformowana o rezygnacji. Proszę przemysleć to co napisalam i to o czym Pani pisze bo być może niechcący Pani kogoś urazila. To, że ktoś nie uprzedza o takich sprawach świadczyć może spewnością jedynie o złym wychowaniu danej osoby i wątpie też w to by Pani skargi do niania.pl na coś się zdały. Niania.pl nie ma wpływu na charakter człowieka. Ale proszę probować ! Powodzenia!

22.02.2016 17:54

Katarzyna M.

Pani Wando, dziękuję za analizę mojej oferty i prawdopodobieństwa znalezienia opiekunki przy stałym i gwarantowanym pół etacie plus godziny dodatkowe. Co zresztą jest napisane    Dlatego o żadnym 150zł nie ma mowy.

Mój post był opinią dotyczącą serwisu i braku potrzebnej funkcjonalności. Dodam to w reklamacji do niania.pl   

A że ludzie nie przestają mnie zadziwiać, to inna kwestia...
Nianię mam, niezwiązaną z niania.pl

 

Taka możliwość byłaby wykorzystywana nadmiernie przez osoby złośliwe i przez to mało wiarogodna a często niestety krzywdząca. Portal niania.pl nie jest agencją opiekunek i nie ma wpływu na zachowanie ewentualnych kandydatek, ani na to czy informacje jakie o sobie podają w profilach są prawdziwe. 

Agnieszka K. edytowała ten post 23.02.2016 16:50
23.02.2016 16:50

Korzyści materialnych z tych opłat nie mają na pewno opiekunki. A co do zamieszczania komentarzy od rodziców na temat opiekunek to jestem absolutnie przeciwna.

Byłoby to duże pole do popisu w celu oczernienia, dla różnych pseudohrabin które zatrudniają opiekunkę a w rzeczywistości chcą mieć służącą za niewielkie pieniądze.

Opiekunkę łatwo sprawdzić ,wystarczy telefon do poprzednich pracodawców.

 

28.02.2016 16:35

Za co się płaci? Po pierwsze, portal weryfikuje referencje co prawda tylko przez telefon, ale pewnie w sposób bardziej wnikliwy niż przeciętna niezbyt doświadczona matka. Po drugie, rodzice mogą przejrzeć wypowiedzi danej niani na forum, to też coś daje. Po trzecie, reklamy na tym portalu są chyba mniej natrętne, niż na darmowych (tu nie jestem pewien).
Ale to nie oznacza, że bronię portalu przed wszelkimi zarzutami. Nawet nie wiem, ile wynosi opłata. Czy korzyść jest odpowiednia do ceny? Może niech rodzice się wypowiedzą.

28.02.2016 18:55

Witam serdecznie .Jestem niania ktora poszukuje pracy ale nierozumiem jednego czemu jest wiecej ogloszen JUZ NIE AKTUALNYCH OD 5MIESIECY !!!jak ogloszen aktualnych jak dla mnie jest to zenujace bo nie po to sie rejestrujemy zeby wiecznie czytac nie aktywne oferty pracy !!!mysle ze Serwis powinien bardziej przykladac sie do swojej pracy a nie tylko pobierac pieniazki Z powazaniem

03.03.2016 10:32

Witam. Czytam te komentarze i trudno uwierzyć w to co jest przez mamy napisane. Zgadzam się z panią Beatą. Oferty są przestarzałe, nieaktualne. Na dodatek portal. niania.pl jest koszmarny ponieważ zasypuje pocztę ofertami z kosmiczną odległościa, bez większtch szczegółów. Również oferty mam są lakoniczne. Poprostu jakaś tragedia ten portal niani. Tutaj długo nianie będą szikać pracy. Szkoda na to czasu żeby latać po wątkach i czytać co mamy piszą na temat niań. To jest poprostu żenujące. Jestem przekonana ,że więcej inf. rodzica z podanym tel. na portalu dało by większą możliwość do znalezieńia niani. W takich lakonicznych inf. jest tragedia. Portal nie przykłada sie wogóle do pracy i starocie wysyła z automatu na pocztę niań szukających pracę!!!!!! Ja oczekuję poważnych ofetr ,aktualnych do mojego ogłoszenia. Wyraźnie napisałam w jakim czasie i gdzie. Pozdrawiam wszystkie nianie.

07.03.2016 06:30

Przepraszam bardzo ale nie rozumiem o jakich pieniążkach mowa? Czy portal niania.pl wymaga opłat??? Raczej nie, jest to wybor każdego z nas zarowno rodzic jak i niania mogą wybrać darmową opcję a nie konto premiu itp. więc proszę nie pisać głupot, że płatność za korzystanie z portalu niania.pl jest obowiązkowa! A co do starych ogłoszeń to jest opcja najbardziej aktualne oferty pracy więc nie trzeba czytać tych, które są nieaktualne, za to ponoszą wine rodzice, którzy nie usuwają swoich ogłoszeń a nie portal niania.pl. To rodzic daje ogłoszenie i do niego należy usunięcie gdy znajdzie opiekunkę, niestety niektórzy rodzice zmieniają nianię co kilka miesięcy jak im się znudzi dlatego też nie usuwają swojego ogłoszenia albo poprostu mają to w nosie.  I jeszcze jedno portal niania.pl nie jest obowiązkowy, komu nie pasuje może zamieścić swoje ogłoszenie na olx ale tam niestety nie ma opcji ZGŁOŚ NADUŻYCIE. Pozdrawiam 

Anna K. edytowała ten post 07.03.2016 22:13
07.03.2016 22:03

Pani Iwono Z. mam nadzieję, że wyraziła Pani swoją opinię w tym co Pani napisała tutaj : "Portal niania.pl nie jest agencją opiekunek i nie ma wpływu na zachowanie ewentualnych kandydatek, ani na to czy informacje jakie o sobie podają w profilach są prawdziwe". Sugeruje Pani , że nianie na portalu mogą kłamać w swoim profilu co jest niedopuszczalne! ( proszę sugerować się własnym profilem i tym co Pani tam zamieściła ) Odnośnie portalu niania.pl uważam, że jest dużym zabezpieczeniem dla Rodziców no ale niektore mamy wolą olx ich sprawa.
Po 1 na portalu istnieje możliwość weryfikacji tożsamości niani więc jest to ogromne zabezpieczenie dla rodziców korzystających z portalu niania.pl
Po 2 rodzic dowiaduje się, która z niań potrafi udzielić 1 pomocy dziecku - zaliczony test odnośnie udzielania pierwszej pomocy dziecku widnieje przy profilu niani , która go zdała online.
Po 3 portal posiada sprawdzony numer telefonu i e-mail zarowno rodzica jak i niani
Po 4 istnieje możliwość złożenia przez rodzica i nianię NADUŻYCIA  - opcja przy profilu danej osoby.
Gdzie Rodzic znajdzie bezpieczną nianię jak nie portalu niania.pl!!! No chyba nie na olx. Pozdrawiam

Anna K. edytowała ten post 07.03.2016 23:04
07.03.2016 22:51

Anna Maria K.

Przepraszam bardzo ale nie rozumiem o jakich pieniążkach mowa? Czy portal niania.pl wymaga opłat??? Raczej nie, jest to wybor każdego z nas zarowno rodzic jak i niania mogą wybrać darmową opcję a nie konto premiu itp. więc proszę nie pisać głupot, że płatność za korzystanie z portalu niania.pl jest obowiązkowa! A co do starych ogłoszeń to jest opcja najbardziej aktualne oferty pracy więc nie trzeba czytać tych, które są nieaktualne, za to ponoszą wine rodzice, którzy nie usuwają swoich ogłoszeń a nie portal niania.pl. To rodzic daje ogłoszenie i do niego należy usunięcie gdy znajdzie opiekunkę, niestety niektórzy rodzice zmieniają nianię co kilka miesięcy jak im się znudzi dlatego też nie usuwają swojego ogłoszenia albo poprostu mają to w nosie.  I jeszcze jedno portal niania.pl nie jest obowiązkowy, komu nie pasuje może zamieścić swoje ogłoszenie na olx ale tam niestety nie ma opcji ZGŁOŚ NADUŻYCIE. Pozdrawiam 

Tak, portal niania.pl wymaga opłat. Darmowe konto nie daje możliwości napisania do niań (zablokowane są adresy, numery telefonów )ani zobaczenia odpowiedzi na włąsną ofertę. W zasadzie darmowe konto niczego nie daje. Chcąc skontaktować się z chętną osobą trzeba uiścić opłatę. Ja uiściłam- i na moją ofertę nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Żadna z niań oznaczonych jako "szukam pracy" tej pracy nie szukała- na moje wiadomości odpowiedziała... jedna. Odmownie, bo pracę ma. Stracone pieniądze. 

09.06.2016 19:00

Zosia S.

Anna Maria K.

Przepraszam bardzo ale nie rozumiem o jakich pieniążkach mowa? Czy portal niania.pl wymaga opłat??? Raczej nie, jest to wybor każdego z nas zarowno rodzic jak i niania mogą wybrać darmową opcję a nie konto premiu itp. więc proszę nie pisać głupot, że płatność za korzystanie z portalu niania.pl jest obowiązkowa! A co do starych ogłoszeń to jest opcja najbardziej aktualne oferty pracy więc nie trzeba czytać tych, które są nieaktualne, za to ponoszą wine rodzice, którzy nie usuwają swoich ogłoszeń a nie portal niania.pl. To rodzic daje ogłoszenie i do niego należy usunięcie gdy znajdzie opiekunkę, niestety niektórzy rodzice zmieniają nianię co kilka miesięcy jak im się znudzi dlatego też nie usuwają swojego ogłoszenia albo poprostu mają to w nosie.  I jeszcze jedno portal niania.pl nie jest obowiązkowy, komu nie pasuje może zamieścić swoje ogłoszenie na olx ale tam niestety nie ma opcji ZGŁOŚ NADUŻYCIE. Pozdrawiam 

Tak, portal niania.pl wymaga opłat. Darmowe konto nie daje możliwości napisania do niań (zablokowane są adresy, numery telefonów )ani zobaczenia odpowiedzi na włąsną ofertę. W zasadzie darmowe konto niczego nie daje. Chcąc skontaktować się z chętną osobą trzeba uiścić opłatę. Ja uiściłam- i na moją ofertę nie dostałam ani jednej odpowiedzi. Żadna z niań oznaczonych jako "szukam pracy" tej pracy nie szukała- na moje wiadomości odpowiedziała... jedna. Odmownie, bo pracę ma. Stracone pieniądze. 

Pani  Aniu  z drugiej  strony strony  osoby poszukującej pracy tez  nie jest  wesoło.
Pisze do rodzica, nie  otrzymuję  odpowiedzi, widzę,że odczytał  moją wiadomość  i nic. Żadnego  słowa w stylu- dziękujemy ale  nie będziemy  zainteresowani. Tyle i tylko  tyle  czy to za dużo?
Ludzie  na  poziomie  się  w jakiś  sposób  ze sobą komunikują. Jesli  ktoś jest  rodzicem  to  powinien  szanować  osoby, które  maja  ochotę  zająć  się  ich dzieckiem. Jeśli  rodzic  uważa,że  ta osoba  nie  spełnia  jego oczekiwań  to  po prostu  daje  znać. Szanuje  czas  osoby  szukajacej  pracy. Ale  często  jest tak ,że  rodzice   maja  sie  za niewiadomo  kogo  i maja to w nosie....  takie  społeczeństwo.
Pozdrawiam 

12.06.2016 17:01

Witam wszystkie mamy oraz kilka słów do "opiekunek"

Starałam się dość dokładnie doczytać każdy wątek i przyznaję wiele spraw poddałabym pod dyskusje.Mój staż pracy to ok 15 lat Rodzice wymagają od niań ale sama doświadczyłam brak odpowiedzialności Rodziców.

Myślałam, że to działa w obie strony.

Nie będę się rozpisywała, doświadczyłam bardzo wiele nieprawidłowości zatem apel do Rodziców - chcecie być szanowani - szanujcie nas bo praca z dziećmi jest ciężka, odpowiedzialna i wymagająca ogromnej cierpliwości.

14.06.2016 20:07

Hanna F.

Witam wszystkie mamy oraz kilka słów do "opiekunek"

Starałam się dość dokładnie doczytać każdy wątek i przyznaję wiele spraw poddałabym pod dyskusje.Mój staż pracy to ok 15 lat Rodzice wymagają od niań ale sama doświadczyłam brak odpowiedzialności Rodziców.

Myślałam, że to działa w obie strony.

Nie będę się rozpisywała, doświadczyłam bardzo wiele nieprawidłowości zatem apel do Rodziców - chcecie być szanowani - szanujcie nas bo praca z dziećmi jest ciężka, odpowiedzialna i wymagająca ogromnej cierpliwości.

oj to prawda...  ja tez wiele  mogłabym  napisać o tym  jak  sieo  zachowują  rodzice, co  wyczyniaja. wydaje  im  sie  ze za 10  zł  bedziemy  opiekowac  sie  dziecmi  czuwac  nad babcia, sprzatac  po calej  rodzinie. a oni  zostawiaja  po sobie   taki  artystyczny  nieład, ze  nie da  sie  czymkolwiek  zajac  dzieci  zanim sie  tego   bajzlu nie  posprzta. no i ok... ale  jak juz  sie  uporasz   z bajzlem  i w pokoju  dzieci  jest  czysto  to nastepnego  dnia  masz  to samo  albo  jeszcze  gorzej. Ze  nie  wspomne  co jest  po weekndzie- koszmar

15.06.2016 07:42

W 100% popieram wypowiedzi moich poprzedniczek - taka jest rzeczywistość.
Po pierwsze większość Rodziców nie szanuje dobrych niań, a Ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia.
Po drugie za marne pieniądze chcieliby mieć wspaniałą opiekunkę do dziecka, a jednocześnie kucharkę i sprzątaczkę, czyli 3w1.

17.07.2016 11:49

 

...po trzecie, szukają doświadczonej niani i taką zatrudniają z czasem okazuje się , że ma to być zwykła „pilnowaczka”. Trudno pogodzić się doświadczonej niani z kaprysami rodziców. Ja odpadam.

17.07.2016 14:49

Wyrażę swoje wątplwości. Chyba od "pilnowaczki" zależy czy jej czas spędzony z dzieckim pod nieobecność rodziców sprowadzi się do tego, żeby pilnować by dziecko "w szkodę nie wlazło" czy też zapewni mu inne kreatywne i rozwijające malucha zajęcia.
 

17.07.2016 15:11

 

I tu się właśnie mylisz droga koleżanko. Robisz to co sobie zażyczą rodzice i nie ma to nic wspólnego z Twoją wiedzą i poczuciem obowiązku.

Tym bardziej, że z każdej strony jesteś „okamerowana”.Laughing

 

Bożena R. edytowała ten post 17.07.2016 15:56
17.07.2016 15:51

Nie słyszałam o takich "układach". Częste jest natomiast działanie w odwrotnym kierunku - zarudnianie "pilnowaczek" z bardzo niską pensją, natomiast z wymaganiami ze strony rodziców jak od profesjonalnej i doświadczonej niani. 
Napisz, Bożenko, coś więcej, żebym się tak nie dziwiła    

17.07.2016 16:02

 

Ok. np. spanie, jedzenie. Dziecko powinno spać, jeść kiedy ma taką potrzebę...i doświadczona osoba wie kiedy taki moment następuje, natomiast rodzice ustalają sobie konkretna godzinę np.. snu wydłużając go maksymalnie. Roczne dziecko powinno spać 2 razy dziennie. Generalnie mówiąc powinno spać ok. 14 godzin na dobę. Jeżeli budzi się o 6 rano to o 9, 10 powinno uciąć sobie drzemkę, potem o 14 stej kolejna około godziny....i nie dociera do rodziców, że dziecko przemęczone źle sypia, wiedzą swoje, męczą się z dzieckiem w nocy uważając,że dziecko za długo spało w ciągu dnia. Wyznaczają godzinę kiedy dziecko ułożyć do snu np. 12 i czas jak długo ma spać np.2 godziny. Ok są dzieci które to zaakceptują, ale są też takie , które w nosie mają rygory. Kładą się na podłodze i śpią...he, he.

I poco takim rodzicom doświadczona niania. Wracam do domu i przeżywam te wszystkie niezrozumiałe chwile. Sorry ale nie znam humanitarnych sposobów aby oduczyć dziecko jego elementarnych potrzeb, kłóci się to z moją naturą. Mam nadzieję ,że ten wpis czytają rodzice.

17.07.2016 16:41

Tak,tak Bożeko.R cyt:,,Robisz to co sobie zażyczą rodzice i nie ma to nic wspólnego z Twoją wiedzą i poczuciem obowiązku."

1 Niestety też muszę ograniczać spanie dziecka w dzień bo przecież potem będzie lepsze    w sensie,że szybciej zaśnie wieczorem.

2 Jedzenie. Żeby było taniej i wygodniej zbyt wczesne odstawianie mleka modyfikowanego. Dla mnie było szokiem kiedy się przekonałam,że 10 miesięczne dziecko ani razu na dobę nie pije mleka.Na śniadanie jada sałatkę z wędzonej makreli z majonezem,na obiad gyros z sałatka polaną sosem vinegret,w nocy pije wodę z sokiem malinowym 0,5l  oczywiście w ciągu dnia też ten sam napój (aby zgłuszyć głód)gdzieś pomiędzy sucha kromka chleba. Wychodząc na spacer kupowałam małemu do bułeczki jogurt pitny.Od pierwszego razu polubił oczywiście poinformowałam mamę.A po krótkim czasie mama poprosiła mnie żebym nie kupowała w dzień bo ona daje mu w nocy(2 po 330ml !) bo ,,syn jest lepszy" w sensie,że rzadziej się budzi.Cóż mogę dodać...książkę mogłabym napisać.

,,Wracam do domu i przeżywam te wszystkie niezrozumiałe chwile" a mój mąż za każdym razem: Odpuść sobie,płacą więc wymagają". I ma rację,tylko że jakoś mi trudno,mało asertywna jestem i świat chcę zmieniać   

Monika K. edytowała ten post 17.07.2016 18:46
17.07.2016 18:39

Na portalu jestem zarejestrowana od kilku dni. W tym czasie odpowiedziałam na kilkanaście ofert i dostałam tylko jedną odpowiedź, którą tak naprawdę sama nie wiem jak potraktować, czy jako rzeczywistą deklarację kontaktu po weekendzie, czy jako dyplomatyczną odpowiedź odmowną.   

Do reszty rodziców, którzy moją kandydaturę przemilczeli, nie chowam urazy. Wysyłając swego czasu CV na inne stanowiska, również nie otrzymywałam odpowiedzi od osób, które nie były zainteresowane moim zgłoszeniem. I nie widzę w tym nic niekulturalnego czy niedojrzałego - jeżeli jest dużo zgłoszeń, potencjalnemu pracodawcy mogłoby zwyczajnie zabraknąć czasu na odpisanie każdemu z osobna...

W tym wszystkim boli mnie jedynie - i aż ! - to, że człek naprawdę chce pracować, a nie może tej pracy dostać... Na szczęście mam kilka dodatkowych, zdalnych zajęć, dzięki którym mogę się utrzymać, i jednocześnie na spokojnie szukać pełnoetatowej, stałej pracy, która będzie sprawiała mi frajdę, ale martwi mnie, że lista wymagań rośnie, a wysokość płac maleje... Odnoszę wrażenie, że stawka 10zł/h jest zarezerwowana wyłącznie dla niań, które posiadają wieloletnie doświadczenie, kierunkowe wykształcenie, mają pokończone kursy, w tym czynne prawo jazdy, i potrafią stawać na rzęsach... Cóż, gdybym była nianią z takimi kwalifikacjami, moja stawka byłaby z pewnością większa... A póki co, będąc nianią z niższej półki (na szczęście tylko w oczach potencjalnych pracodawców, bo sama się taką nie czuję    ), też muszę za coś opłacić mieszkanie i z czegoś żyć...

17.07.2016 18:54

 

Moniko W, nianie, o których piszesz otrzymują stawkę od 15zł/h. Piszę z perspektywy Katowic.

20.07.2016 19:50
« Powrót do listy tematów