Najgorsze co was spotkało ze strony niani..?
Opiszcie swoje sytuaccje, bo ja od wrzesnia będę miala nianię, na razie z polecenia, ale nie jestem przekonana do tej osoby..po prostu osobiście mi nie lezy, chociaż mamy wspólnych znajomych i to powinno nas uspokoić.
Na co mam się przygotowac,Będe zatrudniac nianie przez jakies 7 lat
16.07.2007 17:21
Jeżeli nie podoba Ci się ta osoba,to absolutnie odradzam Ci zatrudnianie jej.To przedewszystkim Tobie powinna się spodobać ,bo pierwsze wrażenie na ogół się sprawdza i jeśli nie masz do niej do nie pełnego zaufania to szukaj kogoś innego.Polecenie przez znajomych jest może ważne,ale to Twoim dzieckiem będzie się ta osoba opiekować i to Ty musisz ją w pełni zaakceptować.Życzę podjęcia właściwej decyzji i Pozdrawiam.
17.07.2007 23:36
Pytasz jeszcze co może Cię spotkać ze strony niani?Odpowiem Ci tak... wszysko,ale najgorsze co może się przydażyć to to,że dziecko żle pilnowane może ulec wypadkowi,nawet śmiertelnemu,więc zwracaj uwagę przedewszystkim na to czy jest to osoba odpowiedzialna bo to naprawdę da się zauważyć.
17.07.2007 23:44
Ja jestem Nianią i nie wyobrażam sobie pracy gdyby nie było obustronnego zaufania.Za żadne pieniądze nie podjęla bym się współpracy.Jeżeli Ci nie leży osoba to nie patrz na ukłedy tylko rezygnuj.Ty masz być zadowolona i opiekunka też.Inaczej to oszukiwanie siebie.
20.07.2007 19:52
Jak powiedział mój kolega po fachu, psycholog, osobę, której nie lubisz, możesz zatrudnić najwyżej do odśnieżania i też ostrożnie. Porozmawiaj z nianią jeszcze, popytaj wprost o sprawy, które Cię niepokoją, o to, czy czy jej się u Was podoba, dlaczego chce podjąć tę pracę, a także o znajomość metod udzielania pierwszej pomocy - bo faktycznie, najgorsze co może się zdarzyć, to wypadek dziecka. Ale trwałe są też szkody psychiczne, które może małemu dziecku wyrządzić nieodpowiednia osoba. Powodzenia w rozmowie i ewentualnych poszukiwaniach. Na znalezienie dobrej niani trzeba poświęcić nie raz dużo czasu - ale warto. Nie warto zaś się spieszyć - dziecko jest najważniejsze!
25.07.2007 15:09
a dlaczego nikt nie założy postu "co najgorszego spotkało cię ze strony mamy"? dlaczego na nianiach wiesza się psy? dlaczego po przypadku jednej nieodpowiedzialnej, generalizuje sie w ten sposob reszte nian? ja za 800zl miesiecznie pracuje u dwoch rodzin, razem z 5 dzieci, prasuje i sprzatam. I naprawde nie narzekam. Niestety narazie musiałam zawiesic swoja dzialalnosc z powodu choroby mamy, ale mam nadzieje ze uda mi sie wrocic. Prosze was drogie mamy nie traktujcie niani jak obcej osoby! niech bedzie dla was kims w rodzaju cioci, przeciez spedza z waszym dzieckiem duzo czasu, opiekuje sie nim, dba o jego zdrowie i samopoczucie. to chyba cos znaczy prawda?
31.07.2007 23:41
« Powrót do listy tematów