Program "Sprzątaczki"

Forum » Wszystko o zawodzie pomocy domowej

Witajcie kochane   

Oglądałyście może nowy program pt:"Sprzątaczki" na TVN STYLE? Jakie są Wasze odczucia, opinie co do tego programu?

Oglądałam go razem z mężem. Myslałam, że mój mąż ze śmiechu pęknie. Jak dla mnie to już gorszego "shitu" nie można było nakręcić. Nie wiem kto wymyśla scenariusze do tego typu programów, ale musi mieć strasznie bujną i nierzeczywistą wyobraźnię. Przedstawione sytuacje są tak beznadziejne, że aż śmieszne.
 

19.03.2015 19:02

Justynko nawet nie widziałam,że taki program teraz emituja na Tvn Style.Musze nadrobic zaległości   

19.03.2015 21:48

Bardzo chciałam obejrzeć, ale zwyczajnie nie dałam rady    Wyłączyłam po prostu. Faktycznie scenarzysta ma wyobraźnię nie z tej ziemi. Do teraz nie mogę wyjśc ze zdumienia. To co zdążyłam zobaczyć przekonało mnie, że wolę jednak oglądać TVN TURBO    

Justynko - mój mąż zareagował tak samo, a ja jeszcze przed programem namawiałam "zostaw, zaraz "Sprzątaczki" będą"...     

19.03.2015 22:12

Widziałam jeden odcinek - totalne dno. Producenci przeszli samych siebie. Poziom polskiej telewizji leci na łeb, na szyję, niestety. I nie chodzi mi o to, że akurat sprzątaczki, tylko ogólnie o robienie widzom wody z mózgu.

19.03.2015 22:20
Dopiero odbyła się emisja jednego odcinka. Ale to co zobaczyłam powaliło mnie na glebę. Sprzątanie tylko wybranych pomieszczeń, a nie całego domu, zero wstępnej w miarę szczegółowej rozmowy co do pracy, zakresu obowiązków. Zero pojęcia o pracy PD i bycia potencjalnym pracodawcą. A sztuczne to, że aż niedobrze się robi. Ogólnie masakra...
19.03.2015 22:30

Anna K.

Justynko nawet nie widziałam,że taki program teraz emituja na Tvn Style.Musze nadrobic zaległości   

Aniu koniecznie. Miłej zabawy   
19.03.2015 22:30

Program dno i metr mułu. Odrealniony tak samo jak nianie, tak samo sztuczny. Nastawiony na tanią sensację, Żenada 

20.03.2015 07:01
Moim zdaniem takie beznadziejne programy psują dodatkowo i tak już trudny rynek pracy w naszym kraju. Później pracodawcy mają wygórowane wymagania, a pensje jakie proponują są na granicy jałmużny. Mam nadzieję, że po zmianie prezesostwa na górze tego typu " shity" znikną z anteny. Nie ma to jak Srac samemu we własne gniazdo i strzelać sobie w stopę. Tragedia   
20.03.2015 07:35

Masz rację Justynko.

Zle się dzieje w naszym krajuFrown.

Ludzie wykonujący prace na pozór błahe( chociażby taką jak sprzątanie) są upodlani coraz bardziej.  

 Nikt nie interesuje się chociażby takimi zleceniodawcami JEDNORAZOWYMI co to proponują 10 zł. za godz. pracy  i to na czarno. Zresztą wszystkie propozycje pracy powinny być kontrolowane przez odpowiednie organa państwowe i

 Chcesz pracownika, to ubezpiecz go i zapłać za niego należne mu składki. On też jest człiwiekiem!

20.03.2015 18:37

Witajcie, 
ja nie ogladałam tego programu i nie mam zamiaru, bo oczywiście są wśród nas nieuczciwe i niekompetentne osoby ale to nie powód żeby obrażać wszystkie osoby wykonujące ten zawód.
Mam natomiast propozycję dla producentów tego programu; serial pod tytułem "pracodawcy"
W pierwszym odcinku pokazałabym jak Pani sprzątająca przychodzi do domu klienta i pod łóżkiem w sypialni znajduje : brudne  majtki, skarpetki , prezerwatywy.
W drugim odcinku jak Pani domu siedzi z niemowlakiem na kanapie i pieluszki wrzuca do kosza oddalonego o jakieś 10 kroków od kanapy nie podnosząc się z miejsca " taki rzut gównem do kosza"
Tych pomysłów na taki serial mam wiele i nie jest to moja wyobraźnia tylko autentyczne zdarzenia. 
To co może napiszmy do TVN Style bo myślę, że tych odcinków można nakręcić  naprawdę sporo opierajac się na naszych doświadczeniach.
Pozdrawiam Małgorzata G 

20.03.2015 22:12

Małgosiu ten numer nie przejdzie. Z oczywistych powodów chociażby.....

21.03.2015 19:56

Szczerze,to nie podoba mi się ten pomysł.to co dzieje się w "tych"domach pozostaje miedzy nami, a klientami.Ja przynajmniej wyznaje taką zasadę,nie opowiadam nawet w domu o tym co znajduje pod łóżkiem itp.Zresztą nie przeszkadzają mi te "niespodzianki"do póki nie załatwiają swoich potrzeb na środku dywanu nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć,zszokować tip.Nie zastanawiam się też nad tym jak to świadczy o domownikach jestem tam by zrobić błysk i zniknąć.Te programy o durackiej treści zupełnie mnie nie interesują.Obejrzałam ten o nianiach, stwierdziłam że większej głupoty nie można zrobić i nie oglądam tego ani żadnego innego,a mamy tych durackich programów całkiem sporo,programów dla ludzi o małym rozumku jeśli w ogóle.Najważniejsze to nie dać się zwariować.

21.03.2015 21:04

Renata M.

Widziałam jeden odcinek - totalne dno. Producenci przeszli samych siebie. Poziom polskiej telewizji leci na łeb, na szyję, niestety. I nie chodzi mi o to, że akurat sprzątaczki, tylko ogólnie o robienie widzom wody z mózgu.

zgadzam się z Renatą nie chodzi o pokazanie prawdy tylko zrobienie show i sensacji, tak żeby się dobrze oglądało...te programy ogólnie pokazują w krzywym zwierciadle zawody które są jakby omawiane, szkoda czasu na zajmowanie się tematem, bo człowiek który będzie normalny, normalnie doceni waszą ciężką pracę pozdrawiam

21.03.2015 22:14

Witajcie,
Również ogladałam i uważam , że jest poniżej pasa.
Komercyjne następne dno takie jak i np.niania też w Tvn.

Pozdrawiam  

22.03.2015 14:38

Widziałam pierwszy odcinek, jaka sprzątaczka odwraca obraz bo jej sie nie podoba? jaka wywala alkohol do smieci, albo wibrator za pralke i dzwoni do księdza w tej sprawie abo gotuje obiad bez uzgodnienia? to jakies kretyństwo!!! w ogóle to słowo sprzątaczki mnie wkurza!!! jestesmy pomocą domową i taki powinien byc tytuł. żałosne!!!

23.03.2015 06:55

Gdzie to można obejrzeć w necie ?

23.03.2015 19:46

No tak będę pamiętała żeby jak piszę coś dla zartu to żeby to dokładnie  zaznaczyć. Oczywiście ,że nie mam zamiaru dawać następnego pomysłiu na następny głupawy program w tv Sealed jest ich i tak już ich dużo. 
Kochane nie przejmujcie się takimi bzdurami bo zycia Wam nie starczy żeby to wszystko ogarnąć - jesteśmy wszyscy tacy sami mamy swoje przywary problemy podchodzimy do pracowników lub pracodawców tak czy inaczej.
Ktoś opowiada o swojej pracy rodzinie inny nie, ktoś sprząta po Pani która rzuca pieluszkę z dziesięciu kroków do ksza inny nie.
To wszystko zależy od podejścia do życia. 
Ten program jak jedna z Was słusznie zauważyła nazywa się " sprzataczki" a my sprzątaczkami nie jesteśmySealedjesteśmy Pomocami Domowymi więc to nie o nas się w tym programie mówi.
To tylko wybór pracodawcy czy chce zatrudnić sprzątaczkę czy PD.
Pozdrawiam Małgorzata G

 

24.03.2015 01:38
Oglądam właśnie drugi odcinek programu. Pani zatrudniajaca to lalunia    która brała udział w programie:" Kto poslubi mojego syna". Następny shit TVN,. Co za paranoja...... Wstyd i żenada   
24.03.2015 22:02

Dziewczyny a czytałyście książki Justyny Polańskiej? To oczywiście jej pseudonim. Polecam, uśmiejecie się po pas. Bardzo trafne podsumowania autorki. Świetnie, leko napisane,

Opisuje sytuacje u naszych zachodnich sąsiadów (Niemcy) ale i z rodzinnego podwórka niejedna z nas mogłaby z pewnością książkę napisać...

25.03.2015 15:16

"Pod niemieckimi łóżkami"- polecam, przeczytałam jednym tchem Smile

25.03.2015 20:12

Witam, prosze o podpowiedź (jestem nowicjuszką    ) czy środki czystości macie Panie swoje, czy klienci je zapewniają ? Z góry dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam

12.05.2015 17:12

Witam

Najprościej przeszukać forum i tam otrzymasz odpowiedzna wszystkie nurtujące Cię pytania. Pozdrawiam

13.05.2015 10:25

Witajci koleżanki po fachu.Właśnie wczoraj z nudów i trochę z ciekawości obejrzałam pierwszy odcinek programu ,,Sprzątaczki,,Nie wiem jak coś takiego można w ogóle wymyślić, totalne dno,, najlepsza,, ze scen to telefon do księdza, a tzw. ukryte kamery powaliły mnie na kolana, chyba muszą być te kobiety ślepe że ich nie zauważają.

23.08.2015 14:37

Witaj Kasiu, 

Program "Sprzątaczki" dokładnie tak jak program o nianiach (nie pamiętam tytułu) "Szpital", "Dlaczego ja?", "Szkoła" itp. itd. to są programy wyreżyserowane. Scenariusze piszą jacyś kretyni, którzy myślą, że jak pokażą pomoc domową vel sprzątaczkę, która nic nie robi w pracy tylko wypija ludziom zawartość barku (oglądałam kiedyś i taki odcinek - o zgrozo!), to oglądalność wzrośnie.
Nie podobają mi się te seriale, ponieważ pokazują nasz zawód jak i zawód niani w bardzo złym świetle. W żadnym odcinku, powtarzam w żadnym nie ma mowy o kochającej dzieci kobiecie, która z dużym oddaniem i odpowiedzialnością zajmuje się czyimiś pociachami. To samo jest z serialami o pomocach domowych. Wszystkie piją, kradną, kąpią się w wannach pracodawców wlewając do kąpieli drogie olejki swoich pracodawczyń, używają ich perfum albo próbują uwieść pana domu. Tak sie pewnie w życiu zdarza, ale na miłość boską każdy odcinek uwłacza zawodowi niań i pomocy domowych!!!

Scenarzyści nie mają zupełnie pojęcia o tym, że kobiety, które decydują się pracować jako pomoce domowe są do tego nie rzadko zmuszone sytuacją materialną albo wypadnięciem z rynku pracy, bo zdecydowały się założyć rodzinę i po kilku latach opiekownia się własnymi dziećmi są traktowane na rozmowach o pracę jak odpad albo kury domowe, które to całymi dniami oglądają właśnie takie głupawe seriale. 
Tylko ci scenarzyści sami mają panie do sprzątania i nianie, bez których po prostu nie mogliby funkcjonować.
Sama pracuję u jednego z reżyserów tych głupawych komedii w stylu "Lejdis. Wiele razy mi mówił, że kręcą te seriale, bo za to mają dużo większą kasę niż za ambitny, mądry film i że za kręcenie jednego z takich seriali opłacił jednemu z synów pięć lat studiów ekonomicznych w Londynie. Natomiast moją pracę i innych pomocy domowych swoich kolegów po fachu, bardzo wysoko ceni, bo bez nas by zginęli w stosie śmieci, brudnych ubrań, resztek jedzenia, a pająki któregoś dnia wciągnęły by ich za obraz - jego słowa. 
Także tak to wygląda Kasiu i nie bierz na poważnie tych głupawych scenek w głupawych serialachCool

Pozdrawiam cię ciepło,
Agnieszka 

23.08.2015 19:12

Uważam ten program to,kłam , żeby takie bzdury pokazywać to aż,urąga paniom sprzątaczkom .Sprzątam 26 lat ale,żeby coś takiego nie powiem zdarzają się przypadki ,tak jak nikt nie rodzi się złodziejem czy,wandalem ,tak też niemożna oceniać pań sprzątających jedną miarą .Kolejny sitkom do ośmieszania sprzątaczki .Pozdrawiam Wiesława

28.08.2015 11:45
« Powrót do listy tematów