mycie okien

Forum » Kawiarenka

Justyna B.

kasia m.Za okna liczę tak jak za sprzatanie (tzn za sprzatanie 80 to za okna 80 ) jesli mniejsze mieszkanie tzn np 3pokoje. Jesli to dom i ma więcej okien, np 20-30szt to liczę za godzinę 15zł (Poznan) myję stosunkowo szybko i jest to dla mnie opłacalna stawka.

Ja za okna biorę od sztuki od 12zł-40zł. Lepiej na tym wychodzę niż za godzinę.To jak myjesz stosunkowo szybko to z pewnością dobrze na tym nie wychodzisz. Ja przez 2 godziny jestem w stanie umyć 5 okien i zarobić ok 100zł za okna.

Mycie okna -myciu nie jest rowne za 4 szt bralam 100,- ale z praniem i wieszaniem firan ..z tym ze okno balkonowe bylo stare -rozkrecane .... Umycie futryn tez zabieralo duzo czasu zwazywszy ze osoby chca by myc im okna 3x w roku .... Dochodzila tez rozmowa ... ze starsza osoba .... i konczylo sie na umyciu podlog .... ;;  )) Pozdrawiam ....
19.02.2017 11:59

Witam mam pytanie ile za mycie okien małych , a ile za 3 skrzydłowe .Do tego pranie i prasowanie firan

19.03.2017 15:01

Witajcie dziewczyny :-)
A czy ktoś chciał by mi pomóc i doradzić jak i czym myjecie okna żeby były piękne i czyste :-)
nie jestem konkurencją tylko osobą prywatną która chętnie posłucha co mówią specialiści

Pozdrawiam serdecznie
 

05.04.2017 13:56

Cześć, nie traktujemy siebie wzajemnie jako konkurencji - pracy wystarczy dla wszystkich   
Sposobów jest sporo od najprostszego typu płyn do mycia szyb poprzez sama woda, płyn do mycia naczyń, ocet i jeszcze by sie pewnie kilka znalazło.
Jeśli po zimie szyby są bardzo zakurzone a woda deszczowa zostawiła ślady kamienia to nawet mleczko się sprawdza.

Zakładam, że okna nie są sprzed 40 lat tylko nowsze.
Najpierw otworzyć na oścież i powymiatać z futryn i ram wszystko co tam wlazło. Następnie mleczkiem na gąbce lub ostrą stroną gąbki z np. płynem do mycia naczyń myjemy futryny i ramy okienne. Później przecieramy wilgotną szmatą by zebrać mydliny, na koniec np. ręcznikiem papierowym do sucha (w miarę możliwości). Okno i tak przez część roku jest mokre od deszczu – nie zaszkodzi mu.

Szyby – wbrew pozorom najtrudniej myc płynem do mycia szyb – zostawia smugi.

Chociaż też używam.

 

Mój patent – płyn do naczyń, mocno namydlić niezbyt wilgotną gąbką. Zostawić na kilka chwil. Wytrzeć wilgotną ścierką. Czynność powtórzyć ale już bez płynu do naczyń. Czyli wypłukać/umyć czystą wodą. Używam do tego takich ściereczek gąbkowych. Prawie nie zostawiają kropelek na szybie. Wytrzeć do sucha albo tetrą albo czymś bawełnianym co nie zostawia włókienek. Koniec.

Pozdrawiam.

05.04.2017 15:14

Witajcie Smile Na baaardzo brudne okna dobry jest jeszcze płyn do mycia szyb samochodowych - tylko lepiej wybrać jakiś najmniej śmierdzącyWink

Pozdrawiam, Agn.

06.04.2017 18:27

Teraz okien się nie myje, bo wiatr nieźle szaleje, choróbska latają.

10.10.2017 09:24

Alicja M.

Teraz okien się nie myje, bo wiatr nieźle szaleje, choróbska latają.

Alicjo

Patrz na daty postów Yell kwiecień 2017 r

10.10.2017 12:22

Agnieszka

Witajcie Smile Na baaardzo brudne okna dobry jest jeszcze płyn do mycia szyb samochodowych - tylko lepiej wybrać jakiś najmniej śmierdzącyWink

Pozdrawiam, Agn.

próbowałam ,szyby są potem pomazane jak cholera

12.10.2017 23:59
« Powrót do listy tematów