Kamica nerkowa

Forum » Kawiarenka
Cześć, dziewczyny! Nie wiem, czy piszę w odpowiednim temacie - mam nadzieję, że tak. Jakiś czas temu miałam atak kamicy nerkowej - coś okropnego    takich bólów nie miałam nigdy, nawet przy rodzeniu mojej córeczki mniej mnie bolało. Lekarz jednak po kilku dniach mnie wypuścił, zrobił jakieś tam badania, już nie pamiętam dokładnie, co to było, z których nic tak naprawdę nie wynikło. Co robić dalej? Małgosia
29.05.2018 14:34

Najpierw z wypisem ze szpitala do lekarza pierwszego kontaktu. Jak będzie mądry lekarz zleci badania dodatkowe. Przede wszystkim musisz mieć skierowanie do urologa i z wynikami iść do niego .
Zanim się dostaniesz do lekarza specjalisty, musisz dużo pić, na pewno 2 litry wody dziennie. Sądzę, że specjalista wypisze Ci badanie USG żeby sprawdzić jak duże kamienie lub kamień. Co kilka miesięcy wizyta u niego sprawdzanie i czasem rozbijanie kamieni jeśli bardzo dokuczają . Potem jak się uda to je wysikasz , a jak nie to mogą nadal się zwiększać. Leczenie kamicy to leczenie zachowawcze poprzez obserwowanie, rozbijanie/

29.05.2018 20:24

A słyszałaś o EUKSI? To jest taki nowy instytut czy placówka która się zajmuje profesjonalnym badaniem kamicy. Może spróbuj tam się zgłosić?Wpsółczuję, ja nie wiem jakie to uczucie ale mój mąż dawno temu miał 2 ataki.

11.06.2018 13:09

No dokładnie, ja byłam w tym Instytucie i dzięki niemu dzisiaj mogę się cieszyć świetnym zdrowiem   
Instytut mieści się w Gdańsku, ale kamienie można przesłać pocztą. Cała procedura trwa około miesiąca - półtora miesiąca.   

13.06.2018 17:11
« Powrót do listy tematów