Czy za dokładność trzeba dodatkowo zapłacić?

Forum » Czy Panie aby na pewno szukają pracy???

Zawsze dokładniej się posprząta mieszkanie, gdy mamy więcej czasu . W dwie godziny można tylko ogarnąć mieszkanie z grubsza. Mycie każdej szybki w meblu wymaga czasu ...a tutaj z reguły czeka jeszcze przedpokój, łazienki i inne pokoje do posprzątania. Jak dysponuje się 15 minut na jedno pomieszczenie to trudno wymagać dokładności. Pani sprzątaczka na pewno nie siedziała, tylko pracowała . Pracodawca z reguły z góry narzuca w jakim czasie należy sprzatać ... i się sprząta na ile czas pozwala. Wystarczy powiedzieć ... Pani posprząta dokładnie i bez pośpiechu ...  Pracodawca czasem myśli, że gosposia to robot i nawet łyka wody nie zaproponuje do popicia. Da mało czasu...a potem wielkie pretensje , że nie jest tak jak powinno. 

31.01.2015 23:26

D?, okładnie Basiu.

 Sprzątanie raz w tygodniu, to nic innego jak tzw. OGARNIECIE. Można ew. przetrzeć te szybki w meblach od frontu, ale co to da, gdy od wewnątrz są matowe od kurzu? Efekt żadenFrown.

DOKLADNOSC drogie pracodawczynie  wymaga czasu, a z Waszej strony dodatkowego wynagrodzenia.

 Nie wierzę, aby sprzątając raz w tyg. można wypucować mieszkanie, a tymbardziej dom nawet w ciągu 10-12 godz. na tzw. BLYSK.

Sprzątanie na BLYSK+ pranie- prasowanie, to praca conajmniej 5 dni w tyg. po 7-8 g. DZIENNIE.

 Pamiętaj też o tym, że jeżeli wymagasz perfekcji, to zapewnij jej(pomocy domowej) odpowiednie środki do sprzątania i dpowiednią ilość ściereczek. Do prasowania poza deską i dobrym żelazkiem kup tzw. rękawnik.

Wówczas będziesz miał prawo do oczekiwania perfekcyjnego sprzątania i tego, że twoje bluzki, koszule,  będą perfekcyjnie uprasowane.

Wówczas możecie wymagać czyściutkich obrazków, ubrań bez plam idealnie uprasowanych, braku  pajęczyn, czy też smacznego posiłku.

Pamiętaj też, że POMOC DOMOWA, to też człowiek i ma też 2-wie ręce(jedną prawą i jedną lewą) tak jak Ty.

 Pamiętaj też, że POMOC DOMOWA nie musi się znać na pielęgnacji wszelkich nowinek technicznych. To Ty pracodawco jesteś od tego, aby poinformować ją o sposobie pielęgnacji  nowości rynkowych będących w Twoim domu.

 UFFF.... Długo by pisać na ten temat, ale cóż...

 Muszę powiedzieć, że nie spotkałam się w mojej ponad 30-toletniej pracy w charakterze  POMOCY DOMOWEJ(praca w kraju i  USA, HISZPANII ,BELGII), z takimi wymaganiami jak w Polsce.

 

01.02.2015 13:33

Witajcie moje kochane koleżanki z PD   
To co piszecie to jest najprawdziwsza prawda ale wszyscy musimy sobie zdać sprawę, że w każdej pracy po porostu trzeba się dogadać. Wszystkie moję klientki są perfekcyjnymi Paniami domu. Jak byście weszły do ich domów w dzień mojej wizyty to zapytały byście co tu właściwie sprzątać. Sprzątania w perfekcyjnym domu jest zawsze dużo bo trzeba wyczyścić zmywarkę, pralkę /żeby pachniały/ w gardezyrobie wysprzatać, doczyścić fugi lub zrobić porządek w zabawkach. 
Moje klientki mają świadomość, że mam tylko dwie rączki i jeden kręgosłup więc bardzo mądrze planują nasze spotkania. Ja ze swojej strony też wykazuję inicjatywę i zgłaszam, że coś trzeba zrobić więc one nie wykorzystują mnie a ja odpłacam się solidną pracą. Moje klientki wiedzą, że mam wiele umiejętności wybiegających poza stadartową pomoc domową więc często zlecają mi dodatkowe prace za dodatkowe pieniądze.
Reasumując jesli pracodawca myśli, że w 5 godzin można posprzątać dom 150m2 poprasowć, poprać, i Bóg wie co jeszcze za 50zł  to trzymajcie się od takiego pracodawcy z daleka - ani kasy z tego nie będzie ani szacunku żebyś na rzęsach staneła, a na konieć i tak powie, że inne panie robią to lepiej i za mniejsze pieniądze.
Pozdrawiam Małgorzata G

01.02.2015 22:44

Drogie Panie,
to powiedzcie mi jak (i za ile) znaleźć PD, której nie trzeba "pokazywać paluszkiem", że kurz zbiera się nie tylko na środku pokoju, że bluzka powinna mieć uprasowane także rękawy, itp. i  która będzie jednocześnie solidna i punktualna? Ja miałam taką Panią emerytkę przez ponad 10 lat, robiła wszystko tyle czasu ile jej było potrzeba i dodatkowo jeszcze czasem pyszne pierogi. Niestety, w końcu wiek (i syn      nie pozwolił jej pracować. A potem miałam panią, która sprząta świetnie, ale nigdy nie mogę być pewna o której i czy w ogóle przyjdzie, albo panią, która uważała że doskonale sprząta (max 4 godz. z kilkoma przerwami na papierosa, kawę i krzyżówki, za 60zł) i która za "pokazanie paluszkiem" obraziła się i musiałyśmy się rozstać. Ta ostatnia pani sprzątała tak "dokładnie", że po kilku miesiącach zrobiła "odkrycie", że między tapczanem a regałem rozlał mi się sok, które to zdarzenie miało miejsce jeszcze przed jej przybyciem. I proszę o nie komentowanie w stylu: "mogła to sobie pani sprzątnąć sama", bo nie mogłam. Jestem osobą niepełnosprawną i z największą rozkoszą nie korzystałabym z usług PD, gdybym tylko mogła sobie na to pozwolić.  

13.02.2015 23:19

Pani Małgosiu,
Było mi strasznie przykro czytać Pani wpis. Niestety są wśród nas osoby które kompletnie nie rozumieją co to znaczy być PD.
Do wykonywania tego zawodu potrzebna jest przede wszystki chęć pomagania ludziom i umiejętność ich rozumienia i szanowania. Empatja jednak to cecha którą powinni wykazać się również pracodawcy. Znalezienie dobrego pracownika to trudne zadanie tak jak i trudne jest znalezienie dobrego pracodawcy. Rozumiem, że jest Pani rozgoryczona swoimi doświadczeniami z PD ale proszę żeby Pani nie wrzucała nas do jednego worka.
Musi Pani uzbroić się w cierpliwość i szukać aż do skutku Papierosy, krzyżówki, obrażanie się za zwróconą uwagę to niedopuszczalne a i żadna szanująca się PD nie skmentowała by nigdy " może Pani sobie sama sprzątną" bo to "strzał sobie samaj w kolano" skoro mogły byście same sprzątnąć to po co my i nie ma znaczenia czy pracodawca jest pełno czy niepełnosprawny / ja mam niepełnosprawne klientki i nie wykorzystuję tego, że nie mogą zajżeć w kąty sprzątam tak jakby mogły wspiąć się na drabinę i zobaczyć czy wytarłam kurz na górnej półce/
Zyczę więc Pani żeby znalazła odpowiednią pomoc - sumienną oddaną i rozumiejącą Pani potrzeby.
Pozdrawiam Małgorzata G
 

15.02.2015 00:07

Dziękuję, Pani Małgosiu, za dobre słowo. Pozdrawiam serdecznie i polecam Pani charakterystykę PD wszystkim Paniom, które poszukują pracy w tym charakterze.

15.02.2015 13:01

Pani Małgosiu.M. z Lublina. Bardzo chętnie się z Panią spotkam i podejmę się sprzątania Pani domu. Mam też nadzieję że tym samym "zmyję" złe wspomnienia o poprzednich Pani PD. Pozdrawiam serdecznie. Agata.

16.02.2015 21:49

Ela S.

Katarzyna S.

Drogie Panie,

Naprawdę proszę mi wierzyć, nie wrzucam wszytskich do jednego worka, ale po prostu dzisiaj znow mną wstrząsneło, jak się okazało że żadne z szyb w regałach nie zostały umyte a o podłodze nawet nie wspomnę. (nie mówię o szybach wewnątrz, a o szybach frontowych). Podłoga nieumyta, eh...

W piatek była Pani a dzisiaj jest wszystko do sporzątania. Proszę mi wierzyć to nie jest mieszkanie w żaden sposób zapuszczone ani nawet brudne. Nie mam tez żadnych bibelotów na meblach. Więc tymbardziej można się skupić na tym co jest. Nię będę przecież chodzić za Panią i pokazywac jej paluszkiem a jeszcze to a jeszcze tamto.
Nie wiem, a może Panie które u mnie sprzątają nie mają w nawyku u siebie myć forntów mebli, luster, podłóg drewnianych..

Eh... szkoda słów..

I proszę mi wierzyć.. nie wszyscy zleceniodawcy są źli.

 

 

oj, takich zleceniodawcow jak Pani ja omijam szerokim łukiem. 

pozwoli Pani, ze bede drobiazgowa:


 cytat:


żadne z szyb w regałach nie zostały umyte a o podłodze nawet nie wspomnę. (nie mówię o szybach wewnątrz, a o szybach frontowych). Podłoga nieumyta, eh...
Nie wiem, a może Panie które u mnie sprzątają nie mają w nawyku u siebie myć forntów mebli, luster, podłóg drewnianych..

kolejne PD wykonujace swoje ulugi dla Pani

- nie myja podlog,
- nie myja frontow,
- nie tykaja zatluszczonych 4mb kafli,
- robia szkody,
- nie przecieraja szklanych frontow,
- nie myja mebli,
 
Czy z tego wynika, ze przyszly sie napic u Pani herbaty i wziac niewygorowana stawke bo sama Pani tlumaczy, ze za wiele nie placi.

A moze zrobily  dla Pani inne czynnosci ?
-umyly zakurzone listwy podlogowe,
-staraly kurz z innych obrazow niz wspomnianego wczesniej w kuchni,
-umyly dokladnie Pani toalete,
-wypolerowaly Pani armature a moze nawet usunely z nich kamien,
-moze umyly okna,
-odkurzyly stare konty,
- odkurzyly dobrze pod łozkami, pod szafkami , na szafkach, za meblemi , na meblach... itp?

- moze umyly jakąs podloge? 

Jesli tak, to wykonaly ciezką i pracochlonna prace ... i dam wiary, ze wszystkie mowily jednym glosem,ze im sie z Pani towrzystwem przy ich pracy  dobrze i sprawnie pracowalo.

Prosze kiedys posprzatac swoj dom w  3-4  godziny bez przerwy na toalete, picie, machajac caly czas rekami, biegajac, wchodzac, schodzac, dzwigajac i przesuwajac wiadro z mopem, odkurzacz, mebele, krzesla, zanurzyc rece w toalecie, usunac bezpiecznie stary kamień, wyszorowac wanne, kabine, wypolerowac lustra w lazience. ... a potem przejsc sie  do kuchni i wypucowac  niemyty od tygonia czajnik, zakurzony od tygodni obrazek, zachlapane... od tygodni 4 metry kafli ( bo rozumiem, ze cale sie nie zapuscily przez tydzien bo jadlodajni Pani nie prowadzi ) zabrudzona od tygodnia kuchenke, zaplamione od tygodnia fronty, blat wyczyscic i wypolerowac.  ... a potem z paluszkiem sprawdzic i siebie pochwalic..
 
A POTEM pojsc do np sasiadki i u niej tez tak dokladnie posprzatac za 15 na godzine, tylko dluzej bo to nie Pani dom.

Wiem, ze to nie mozliwe i dlatego sie Pani wysluguje innymi i potem daje sobie prawo ich osadzac. 

Ja w swojej pracy na szczescie spotykam rzadko taki typ osob, ktore oceniaja źle osoby, ktore robia dla nich to co dla nich jest uciazliwe i trudne do utrzymania samodyscypliny, a ktore same ni grzesza przykladem uporzadkowanych, sumiennych pracownikow, czy domownikow.

Mozna to ocenic po stanie zaleglych szpargalow, nieuporzadkowanych dokumentow,  poupychanych paragonach, drobnych monetach  walajacych sie w kazdym kacie, chaosie w szafkach i garderobie.


Pamietajmy:
PD sa po to, zeby takim osobom ulzyc a nie dawac im pretekst do nieposzanowania ich ciezkiej pracy.
Nikt nie jest doskonaly, nawet Ci ,ktorzy chca krytyka odwrocic uwage od swoich niedoskonalosci.
Taki osoba jak Pani nikt nie pomoze w tej sytuacji, jesli same sie nie przekonaja, ze wziecie szmaty i porawienie po kims to za malo, zeby zobaczyc ich trud i poswiecenie dla ich sprawy.
 

Popieram Cię Elu, takich zleceniodawców również unikam...
Szkoda zdrowia.

06.10.2015 17:59

Witam . Własnie niedawno wróciłam z pracy .Miałam posprzątac mieszkanie 45 m.Sprzątałam 13 godzin , z myciem okien powiecie że długo , ale na błysk , naprawdę nie ma do czego się do czego przyczepić, Mieszkanie nie było sprzątane prawie rok, na Boże Narodzenie sprzątałam .  Wzięłam wtedy 350 z ł(  z praniem firanek  w domu ) .Dzisiaj  250 zł. bez firanek  ibyło czyściej ,niż   w tamtym roku .Czytam tutaj,że niektóre panie pracują z 10 zł na godzinę , ja za takie  pieniądze bym nie pracowała . Uważam ze 15 zł na godzinę to  też nie jest za dużo.Nie dajcie się wykorzystywać cwanym paniusiom , jak im się nie chce sprzątać po sobie i swoich bliskich to niech płacą. Ciekawa jestem, czy taka paniusia sprzątałaby  za dychę na godzinę? Pozdrawiam .

14.11.2015 18:40

Wiesława D.

Witam . Własnie niedawno wróciłam z pracy .Miałam posprzątac mieszkanie 45 m.Sprzątałam 13 godzin , z myciem okien powiecie że długo , ale na błysk , naprawdę nie ma do czego się do czego przyczepić, Mieszkanie nie było sprzątane prawie rok, na Boże Narodzenie sprzątałam .  Wzięłam wtedy 350 z ł(  z praniem firanek  w domu ) .Dzisiaj  250 zł. bez firanek  ibyło czyściej ,niż   w tamtym roku .Czytam tutaj,że niektóre panie pracują z 10 zł na godzinę , ja za takie  pieniądze bym nie pracowała . Uważam ze 15 zł na godzinę to  też nie jest za dużo.Nie dajcie się wykorzystywać cwanym paniusiom , jak im się nie chce sprzątać po sobie i swoich bliskich to niech płacą. Ciekawa jestem, czy taka paniusia sprzątałaby  za dychę na godzinę? Pozdrawiam .

Odpowiadając na pytanie z tego forum: "czy za dokladność trzeba dodatkowo zapłacić?" i podpierając się cytatem Wiesi, mogę z całą pewnością odpowiedzieć wszystkim pracodawcom:"Za dokładność trzeba uczciwie i dobrze zapłacić" a nie traktować PD jak tanią siłę roboczą czy niewolnika!

Dokladna i uczciwa Pomoc Domowa to skarb dla każdej szanującej się Pani Domu! 

29.11.2015 21:24
« Powrót do listy tematów